Szkła kontaktowe – to nie takie trudne.

Sty 20, 2009 przez

Jak sądzi mnóstwo nie znających się osób, soczewki kontaktowe nie są produkowane z normalnego, łamliwego szkła. Tworzywem pomocnym w uzyskiwaniu szkieł kontaktowych jest hydrożel, który posiada w dużej ilości wodę. W efekcie soczewki są w ogóle nie odczuwalne dla oka osoby noszącej. Pomaga to zadbać o właściwy komfort i wygodę, która jest wymagana dla pacjenta. Żaden człowiek przecież nie cierpi, jak coś go uwiera i powoduje wyczuwalny dyskomfort. Dodatkowo soczewki kontaktowe zbudowane w taki sposób są bardzo bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu użytkownika.

Ktoś kto nigdy nie nosił soczewek kontaktowych przeważnie powtarza, że soczewki przysparzają bardzo dużo kłopotów w pielęgnacji i zachowaniu ich w prawidłowej czystości. Słowa te są naturalnie złym przekonaniem, wypływającym z braku dostatecznej wiedzy i doświadczenia. Soczewki kontaktowe są w tej chwili bardzo łatwe w dezynfekcji, a kompletna czynność zawiera się w jednej butelce płynu do pielęgnacji. Ma on za zadanie czyszczenie i w odpowiednim stopniu zwilżenie soczewki oraz jest wykorzystywany do przechowywania. Dezynfekcja jest jeszcze łatwiejsza przy okazji soczewek jednodniowych lub do ciągłego noszenia noc i dzień 24 godziny . Wtedy kłopot czyszczenia soczewek znika.

Każdy kto nosi okulary, może przemyśleć możliwość zastąpienia ich szkłami kontaktowymi. Jest to najbardziej popularny sposób poprawy wad wzroku. W zasadzie jedyny zastępujący na stałę noszone okulary. Dodatkowo bardzo bezpieczny i wygodny, szczególnie dla ceniących brak przywiązania do okularów. Soczewki kontaktowe nie wywołują w ogóle żadnych powikłań i ryzyko chorób jest minimalne, przy trzymaniu się wszystkich możliwych norm pielęgnacji szkieł , które nakazują wytwórcy szkieł i okuliści.

Prawda jest taka, że szkła mogą korygować każde niedociągnięcia wzroku tak jak normalne okulary. Pojawiły się nawet specjalne soczewki regulujące astygmatyzm, czyli szkła toryczne likwidujące niedoskonałość wzroku, która jest odpowiedzialna za niewyraźne widzenie i zamazywanie przedmiotów. Z powodzeniem skorygują także starczowzroczność, która dotyka wszystkich po 40-tym roku życia. Polega ona na wystąpieniu kłopotów z czytaniem na przykład napisów z bliskiej odległości. Dlatego prawie każdy, kto posiada wadę wzroku, powinien wypróbować soczewki kontaktowe. Konieczna jest tylko wizyta u okulisty, który w sposób gruntowny przeprowadzi badanie oczu i stwierdzi właściwe szkła kontaktowe i sposób pielęgnacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)