Szalona zręcznościówka

Cze 23, 2009 przez

Rayman jest grą o dość długiej historii. Pierwsze jego części wychodziły na rynek dość dawno lecz nadal cieszy się sporym powodzeniem. Dlaczego? Bo to jedna z najlepszych gier „animowanych” na rynku. Nie odniósł on jakiś spektakularnych sukcesów ale zdobył sobie dużą popularność na świecie, szczególnie wśród młodych graczy.

Pierwszą właściwie grą z tej serii, która tak naprawdę zaistniała na rynku gier przygodowych był Rayman 2 : The Great Escape. Doskonale pamiętam jak grałem w nią sam będąc dużo młodszym dzieciakiem. Kupiłem ją w jednym z dużych supermarketów za małą cenę bo o ile pamiętam to było to 29.99zł. Cóż oczekiwać za tą cenę? Normalnie nie zbyt wiele. Ale byłem naprawdę miło zaskoczony. Po zainstalowaniu i przeczytaniu instrukcji przed moimi oczami pojawiła się bardzo fajna i kolorowa gra i co najważniejsze – w Polskiej wersji językowej. Jeśli jest się mniejszym graczem niż te 14-15 lat to dość dużą przeszkodą jest obcy język w grze. Lepiej młodszemu graczowi korzysta się z menu w jego ojczystym języku (tym bardziej przy ustawieniach). Jest to również bardzo ważne w grze, aby dziecko zrozumiało co się w niej dzieje, czytało dialogi i śledziło przebieg akcji a nie po prostu przechodziło kolejne levele.

Kolejną częścią i chyba najbardziej popularną był Rayman 3 : Hoodlum Havoc. W nim też graczy urzekła wspaniała grafika i niesamowita fabuła. Co bardzo ważne i o czym już wspominałem była to wersja w pełni polskojęzyczna. W Raymanie 2 były to tylko napisy, a tutaj oddano w nasze ręce wspaniałą, pełną polską wersję językową razem z dialogami i całą oprawą dźwiękową. Gra jest dość długa i trzeba nieźle się nagimnastykować żeby przejść ją do końca ale jest mnóstwo czynników które nam ten czas umilą. Muzyka, grafika, fabuła to najmocniejsze części serii Rayman.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!