Syreny elektroniczne do ostrzegania ludności

Lis 27, 2012 przez

W przypadku pojawienia się zagrożenia naturalnego  w wielu miejscach uruchamiają się różnego rodzaju systemy alarmowe. Takie systemy wykorzystują do powiadamiania różne technologie dźwiękowe, wizualne i inne.

W miejscach, w których może dojść do nieprzewidywalnych zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu człowieka instaluje się różnego rodzaju syreny alarmowe i systemy ostrzegania, których zadaniem jest właśnie wczesne powiadomienie ludności zamieszkującej dany teren o konieczności ewakuacji z danego terenu.

Przewagi systemów elektronicznych nad mechanicznymi

Syreny mechaniczne posiadają wiele wad i niedociągnięć, które sprawiają, że lepszym rozwiązaniem staje się instalacja syren elektronicznych

Typowe syreny elektroniczne mogą przede wszystkim pełnić funkcję rezerwowej syreny w stosunku do syreny podstawowej.  Ponieważ posiadają kompletnie inny system zasilania, dlatego mogą pracować również w przypadku awarii podstawowej linii zasilania 230V.

Dzięki kierunkowej budowie możliwe jest uzyskanie zarówno efektu dotarcia sygnału na cały teren otaczający syrenę, jak również na wybrany kierunek.

Odpowiednia budowa syreny elektronicznej zapewnia jej też znacznie lepszą pracę w warunkach atmosferycznych, które niesprzyjaną pracy tego typu urządzeniom.

Budowa takiej syreny pozwala również na przekazywanie sygnałów i komunikatów głosowych predefiniowanych i nagranych wcześniej jak również przesyłanie komunikatów w czasie rzeczywistym

Instalacja i montaż

Planując tego typu inwestycję dobrze jest wykorzystać profesjonalną ekipę instalującą tego typu urządzenia. W ten sposób zaoszczędzimy czas, pieniądze, a przede wszystkim będziemy mieć pewność, że dana instalacja działa poprawnie i nie ma z nią żadnych problemów.

Wykorzystanie do instalacji profesjonalnej ekipy to także gwarancja na odpowiednią konserwację i naprawę w przypadku pojawienia się problemów. Jeżeli taki system już mamy zainstalowany możemy zawsze wezwać ekipę specjalistów do wprowadzenia zmian, czy dokonania odpowiednich konserwacji sprzętu.

Odpowiednia budowa takiej syreny zapewnia jej trwałość i bezpieczeństwo mieszkańców będących na jej terenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!