Świat pudełek

Kwi 6, 2011 przez

Jeśli ktoś pracuje na jakimś magazynie to na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, że zdecydowana większość towarów jest dziś pakowania w różnego rodzaju pudła. Opakowanie kartonowe są dobre z bardzo wielu względów. Na pewno podstawą jest to, że są bardzo sztywne i wytrzymałe. Dzięki temu można każdy produkt zapakować do niego i nie obawiać się, że coś się zniszczy albo połamie. Wiele produktów jest także nierównych przez co układanie ich na paletach byłoby bardzo trudne. Opakowanie tekturowe mają równe powierzchnie i bardzo łatwo układa się je jeden na drugim.

Kolejną ważną sprawą jest oczywiście ekologia. Wiele mówi się dziś o tym, że foliowe opakowania są niezwykle niedobre dla środowiska. Już sama ich produkcja jest mało ekologiczna. Znając jednak zwyczaje ludzi doskonale wiemy, że często takie torby foliowe nie lądują w koszach na śmieci a na ulicach i w lasach. Taka torba zostanie w środowisku nawet kilkaset lat i w trakcie swojego rozkładu będzie zatruwała przyrodę. Jest więc oczywistym, że nadszedł czas, aby wreszcie zapomnieć o tego typu opakowaniach.

Opakowania kartonowe są dużo bardziej ekologiczne, ale tylko wtedy gdy zaczniemy segregować śmieci. Są one bowiem wykonany z papieru do którego pozyskania trzeba wycinać kolejne drzewa. Jeśli będziemy opakowania tekturowe składować na osobnym miejscu to możemy je przetworzyć i ponownie wykorzystać do produkcji kolejnego papieru. Jest to nic innego jak recykling. Można zaobserwować, że zdecydowana większość sieci handlowych oddziela tekturę od wszelkich wyrobów sztucznych. Posegregowane śmieci są także tańsze, gdyż wywożone są za niższą opłatą.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!