Suplementacja algami – jakie daje korzyści?

Wrz 24, 2015 przez

Moda na prowadzenie zdrowego trybu życia, przemyślaną dietę i uprawianie sportu jest znakiem, jak ważne dla wielu z nas jest utrzymanie dobrej kondycji i witalności przez jak najdłuższy czas. Popularne stało się bieganie, dieta wegetariańska lub wegańska oraz żywność, nazywana superfood. Co oznacza ta nazwa?

Superfood to pożywienie, mające ogromny wpływ na organizm człowieka oraz dostarczające składników odżywczych, które ciężko znaleźć w jedzeniu dostępnym w zwykłych sklepach. Lista superfood jest długa – znajdują się na niej często egzotyczne i ciekawe rośliny o obco brzmiących nazwach. Każdy, kto interesuje się zdrowym odżywianiem powinien jednak zapoznać się produktami z tej listy, gdyż pozwalają one wzbogacić codzienną dietę w składniki bogate w minerały, pierwiastki i witaminy, których najczęściej nam brakuje.

Coraz szerzej znana jest np. spirulina, czyli odtruwająca organizm alga. Jej spożywanie pozwala oczyścić organizm z zalegających toksyn i pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Dostarcza również wielu składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Te mikroalgi można spożywać w formie proszku dodawanego do pożywienia lub tabletek – obie formy są doskonale tolerowane i wchłaniane. Regularne jedzenie alg daje efekty w postaci lepszej odporności i opóźnienia pojawiania się oznak starzenia. Suplementy diety tego typu warto zażywać przede wszystkim zimą, gdy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców – przyjmowanie tabletek z algami skutecznie uzupełni niedobory.

spirulina w tabletkachNa zdjęciu spirulina w tabletkach, źródło: http://spirulina-sklep.com.pl

Warto przyjmować je w trakcie przechodzenia wyczerpujących chorób, np. anemii – zażywanie suplementów nie pozwoli dopuścić do niedoboru minerałów i pierwiastków, które powinny być wówczas stale dostarczane. Natomiast jako suplementacja algi zalecane są każdemu, kto chce poprawić stan swojego zdrowia i oczyścić organizm. Kuracja detoksykującą glonami przynosi zaskakującą dobre efekty w krótkim czasie – warto przeprowadzić ją w przypadku stosowania używek, częstego spożywania niezdrowych potraw i ogólnego przemęczenia i złego samopoczucia. Detoksykacja pozwoli szybko usunąć nadmiar nagromadzonych toksyn i od razu poczuć się lżej i lepiej. Poskutkuje to także lepszym stanem skóry, włosów i kondycji.

Rynek suplementów szybko powiększa się o nowe, rewolucyjne preparaty. Wiele z nich pomaga uzupełnić niedobory w organizmie, jednak istnieją również takie, które regularnie stosowane mogą trwale poprawić stan zdrowia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!