Styl retro – mieszkania

Wrz 10, 2013 przez

Styl w jakim pragniemy urządzić nasze cztery ściany zawsze powinien współgrać z naszą osobowością i pasjami. Chociaż ta obserwacja wydaje się być dość przesadzona, już po kilku godzinach spędzonych w lokalu, możemy z pewnością stwierdzić, że jest prawdziwa. Chociaż łazienka jest miejscem, w którym spędzamy zwyczajowo mniej czasu niż w innych pomieszczeniach, na jej estetyce zależy nam tak samo.

Styl retro coraz częściej króluje w „luksusowych” mieszkaniach. Pomimo tego, że jest obrazem mody z dawnych lat, obecnie jest kojarzony z nowoczesnym podejściem. Obecnie przykładowo mieszkania oferuje bardzo często już z wyposażeniem retro, dlatego jeśli jesteśmy jego miłośnikami, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Łazienki w stylu retro charakteryzują się wykorzystaniem takich materiałów jak; drewniana boazeria, stylizowane płytki  piękne, wodoodporne tapety w stylu lat 60, czy odpowiednio wykonana glazura. Jeśli jesteśmy posiadaczami większego pomieszczenia, możemy pokusić się o ustawienie krzeseł w łazience, oczywiście dbając wcześniej o odpowiednie wzór obicia. Zwracając uwagę na podstawowe wyposażenie takie jak wanna, z pewnością ciekawą opcją okażą się wanny miedziane. Skonstruowane na ozdobnych nóżkach będą zwracać szczególną uwagę, dzięki elegancji przy jednoczesnym zachowaniu staromodnego motywu.

To czym dodatkowo możemy wyróżnić naszą łazienkę, są takie dodatki jak stylowe obrazki w zabytkowym obramowaniu , tradycyjne lustra, a nawet stylizowane lampy.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wnętrza jest wybór mebli łazienkowych w stylu vintage. Drewniana komoda może śmiało służyć jako szafka łazienkowa,  tak jak inne tego typu antyczne meble. Akcesoria takie jak dozownik na mydło, bądź przedmioty służące do przechowywania możemy bez problemu znaleźć w wersji retro, w wielu sklepach internetowych.

Detale mają ogromne znaczenie, dlatego każdy element naszej łazienki powinien odpowiadać wyobrażeniom wybranego stylu i wpasować się w urok dawnych czasów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!