Studio nagrań

Paź 19, 2010 przez

Wydawałoby się, że studio nagrań, to studio nagrań; gdziekolwiek się nagra dźwięk będzie dobrze. A to nieprawda. Studio nagraniowe musi spełniać wiele wymagań, by można je było nazwać profesjonalnym.

Studio muzyczne wykonuje przeróżne zadania. Jest to udźwiękowienie filmów, adaptacje reklam np. dogrywanie głosu aktorom zagranicznym, nagrania płyt czy jingli radiowych. Studio nagraniowe także często posiada bank głosów, odgłosów i różnych dźwięków, które za opłatą można wykorzystać do własnego projektu. Są to np. odgłosy spadających kropel, karetki czy bawiących się dzieci. Do wyboru do koloru. Studia nagrań powinni umieć spełnić przeróżne zachcianki klientów.

Profesjonalne studio nagraniowe musi spełniać określone wymogi akustyczne i architektoniczne, czyli posiadać dobrej jakości sprzęt jak konsolety, ale też znajdować się w cichym miejscu, żeby przez przypadek do wnętrza studio nagrań nie wpadły przez przypadek niepożądane dźwięki. Oczywiście każdy dźwięk podlega później cyfrowej obróbce. Studio nagrań nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalnych muzyków czy producentów. Amatorzy, którzy chcą nagrać swoje demo, są także mile widziani. Do demo głosu studio muzyczne może dograć bębny, gitary, instrumenty dęte czy inne instrumenty.

W studio nagrań można także przyjść, by poprawić jakość nagrań. Muzyka i obwiązujące w niej trendy ulegają przemianie z dnia na dzień, tak więc nie czekaj, zorientuj się jakie funkcjonują w twoim regionie studia nagrań popraw jakość nagrań.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!