Stosowanie popularnych diet odchudzających

Lis 4, 2010 przez

Diety odchudzające w ostatnich latach robią furorę. Istnieje jednak wiele opinii na temat, która z nich jest najlepsza oraz, która przynosi najlepsze efekty. Wybór odpowiedniej pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty w krótkim czasie, pod warunkiem, że będziesz trzymał się jej zaleceń oraz, że nie powrócisz po jej zakończeniu do dawnego i niekorzystnego stylu odżywiania.

Z pośród bardziej popularnych diet odchudzających w ostatnim czasie wyróżnić możemy między innymi dietę Atkinsa, która powstała w latach siedemdziesiątych zeszłego wieku. Jest to idealny przykład diety nisko węglowodanowej. Stosując tą dietę korzystnie zmieniamy nasz metabolizm oraz wyraźnie zmniejszamy ilość cukru znajdującą się w organizmie. Komponując codzienne menu musimy stawiać na te produkty, w których węglowodany odgrywają nieznaczną rolę.

Inną popularną dietą jest dieta 1000 kalorii, która w przeciągu ostatnich lat jest jedną z najczęściej stosowanych diet na świecie. Zyskuje dużą popularność dzięki swoje prostocie, wystarczy ograniczyć ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia do 1000. Zakłada ona spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia o niskiej zawartości kalorii. Warto, więc zaopatrzyć się w tabelę kaloryczną, żeby kontrolować ilość spożywanych kalorii.

Pomaga ona zmienić codzienny jadłospis, który powinieneś następnie stosować przez całe życie – dzięki temu zachowasz smukłą i zdrową sylwetkę oraz będziesz optymistyczniej patrzył na świat. Różnorodność produktów, które oferuje (za wyjątkiem tych pełnych białek i węglowodanów) pozwoli Ci na komponowanie ciekawych i niemonotonnych posiłków.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!