Sprzątanie osiedla

Maj 22, 2015 przez

Dawniej sprzątaniem osiedla zajmował się dozorca, ale czasy się zmieniły i dzisiaj wszystko wygląda inaczej, bardziej nowocześnie i skutecznie.

Dlaczego tak się wszystko zmieniło?

Przede wszystkim, dlatego że w Polsce powstało wiele firm, które oferują usługi porządkowe na wysokim poziomie. Zapewne zastanawiamy się czy taka firma jest tańsza od dozorcy? Teoretycznie nie, ponieważ dozorca w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy pobiera mniejsze opłaty. W takim razie, w czym tkwi problem i dlaczego wybiera się kogoś droższego? Ponieważ to tylko teoria, bo dozorca musi być przez nas zatrudniony, trzeba wydać pieniądze na księgowość, ale i trzeba takiej osobie dostarczyć środki chemiczne. Jeśli zachoruje trzeba będzie znaleźć zastępstwo. Jeśli będą do mycia okna na klatkach w trudno dostępnych miejscach to dozorca tego nie zrobi. Trzeba będzie wezwać specjalistyczną firmę. Jeśli się to wszystko podliczy to wyjdzie na to, że jednak lepiej dać zarobić firmie.

Jakie mamy korzyści z firmy oferującej usługi porządkowe?

Nie trzeba takich pracowników zatrudniać, a zatem odejdą sprawy księgowości. Jeśli jest kilka czy kilkanaście bloków to płacimy za wszystko tylko jednej firmie sprzątającej. Nie trzeba pracowników ubierać i nie trzeba im dostarczać środków chemicznych, wiader, szczotek i tego wszystkiego, co potrzebują. Jeśli ktoś, kto zajmuje się danym sektorem zachoruje to znajdą się inni, którzy zrobią pracę za niego. Właśnie to wpłynęło na popularność firm oferujących profesjonalne usługi porządkowe.

Na co zwracać szczególną uwagę wybierając taką firmę?

– jakość wykonywanych usług,

– dokładność,

– systematyczność,

– punktualność,

– wykonywanie tego, co jest w umowie.

Trzeba bardzo dokładnie wszystko sprawdzić. Sprzątanie osiedla to wymagające zajęcie, które trzeba systematycznie powtarzać. O ile w okresie letnim czy wiosennym nie jest trudno sprzątać o tyle, kiedy spadnie pierwszy śnieg to robi się z tego spory problem. Wtedy trzeba będzie odśnieżać systematycznie, bo jeśli komuś się coś stanie to firma sprzątająca będzie za to odpowiadała. Nie jest ważne czy śnieg pada o szóstej rano czy w środku nocy. Trzeba wychodzić i wykonywać swoją pracę.  Jak widać prowadzenie firmy sprzątającej jest trudnym zadaniem. Do tego trzeba mieć predyspozycje i odpowiednie podejście. Tylko wtedy klienci będą bardzo zadowoleni. Jeśli klient jest zadowolony to chętnie skorzysta z usług firmy oferującej usługi porządkowe i tym samym firma zarobi. Dobre referencje to dzisiaj podstawa, która jest brana przez wielu pod uwagę.

 

Polecamy firmę sprzątającą: http://www.mobiwash.pl/mycie-samochodow.html

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Sprzątanie osiedla, 10.0 out of 10 based on 1 rating