Sposoby na cellulit

Lis 4, 2010 przez

Cellulit może być kłopotem dla wielu pań. Chociażby w tej chwili jeszcze nie stanowił on Twojego problemu, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkrótce nim będzie. Na rynku mamy do czynienia z całą gamą kosmetyków, które mają pomagać w walce z tą dolegliwością. Kosmetyki antycellulitowe głównie kosztują więcej niż tradycyjne, chociaż ich efektywność w dalszym ciągu pozostaje sprawą sporną. Znawcy w tej dziedzinie przeprowadzili już dziesiątki eksperymentów i badań w tym zakresie, a ich wyniki były możliwe do przewidzenia. Okazało się bowiem, że skuteczność tych specyfików bez pomocy dobrej diety i równie dobrego, czynnego sposobu życia bywa bliska zeru. Dlaczego wobec tego nadal inwestujemy w nie swoje pieniądze i ufamy w to, że tym razem się uda?  Czy też jest to raczej okłamywanie samej siebie, że choć tyle uczyniłam by mieć ładne ciało, jeśli brakuje mi czasu na długie i katujące ćwiczenia? Często dajemy się jednak zwieźć ładnym opakowaniom, ufając sklepom, że nie sprzedawałyby przecież tylu tego typu kosmetyków, jeśli nie były działające, myśląc, że jak zapłacę dużo, to rezultat też będzie lepszy.

Moim celem nie jest naturalnie nagonka na kosmetyki zwalczające cellulit, ale mały apel do wszystkich pań, żebyśmy zrobiły odrobinę więcej niż zaledwie smarowały się “ekstra środkami”. Dobrze byłoby też poznać mniej kosztowne, łatwe sposoby na walkę z cellulitem. Dużo ujędrniających kosmetyków ma w swoim składzie kofeinę, dlatego też godzien zauważenia jest swojej roboty peeling z kawy. Jego celem jest złuszczenie niepotrzebnego naskórka, oraz pobudzenie krążenia krwi.

Mamy też możliwość skorzystać z wielu różnego rodzaju akcesoriów, które wspomagają walkę ze skórką pomarańczową i tak jak kosmetyki same nas nie uleczą z cellulitu, a tylko  mogą wspomagać szeroko zakrojoną konfrontację z nim. Jednym z nich może okazać się bańka chińska do masażu, która może okazać się niezwykle efektywna, o ile zabieg będzie dobrze wykonywany. Masaż bańką chińską jest masażem dosyć agresywnym i często bolesnym, w głównej mierze wtedy, gdy występuje już zaawansowane stadium skórki pomarańczowej, dlatego też trudno samemu robić odpowiednie ruchy bańką. Warto więc skorzystać z usług fachowca, który dużo lepiej i skuteczniej poradzi sobie w walce z cellulitem przy pomocy bańki chińskiej. Taki zabieg możliwy jest w naszym domu, co jest niezwykle istotne gdyż powinien być on wykonywany seriami, np. 10 masaży dwa, trzy razy w tygodniu, aby jego efektywność okazała się dużo większa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)