Sposoby na aranżację wnętrza w mieszkaniach

Mar 6, 2017 przez

projekt mieszkaniaKupując mieszkanie, niezależnie od tego czy pochodzi ono z rynku pierwotnego czy wtórnego, zazwyczaj wymaga ono dostosowania do indywidualnych preferencji nabywcy. Najprostsza sprawa jest z mieszkaniami nowymi, oddawanymi do użytku w tak zwanym stanie developerskim. Wówczas nabywca ma pełne możliwości urządzenia wnętrz według własnych potrzeb i gustu.

Sprawa nieco bardziej się komplikuje przy mieszkaniach z rynku wtórnego. Wówczas nie dość, że trzeba się liczyć z kosztami remontu, to do końcowej sumy wydatków dochodzą jeszcze te związane z demontażem istniejących paneli, płytek czy innych elementów wykończenia. Aranżacja wnętrz może być przeprowadzona na dwa sposoby – albo na własną rękę albo przy pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz (polecam tutaj usługi www.orangestudio.com.pl). Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście o wiele tańsze, jednak na nie powinny decydować się wyłącznie osoby o sporej dawce cierpliwości i ci, którzy dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu. W przeciwnym razie może okazać się bowiem, że nad planami urządzenia mieszkania trzeba będzie siedzieć nocami i przepłacać to kosztem snu, a sam proces będzie przeciągał się w nieskończoność.

Zarówno aranżacja wnętrz poszczególnych pomieszczeń przeprowadzana przez profesjonalnego dekoratora jak i na własną rękę wymaga wyszczególnienia poszczególnych etapów pracy. Przede wszystkim warto zacząć od tego aby wykonać dobry projekt mieszkania. Warto w nim uwzględnić przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. Kluczową rolę odgrywa optymalne rozmieszczenie mebli – jest to szczególnie ważne przy mieszkaniach o małych powierzchniach, gdzie często w jednym pokoju zmieścić się musi jadalnia, sypialnia, pokój dzienny i odrobina przestrzeni do pracy. Na szczęście na rynku aranżacji wnętrz pojawia się coraz więcej kreatywnych rozwiązań kompleksowo zagospodarowujących niewielkie przestrzenie. Coraz modniejsze stają się składane stoliki, które gdy nie są używane zajmują bardzo niewiele miejsca. Planując urządzanie wnętrza warto także zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę pomieszczeń. Niewielkie pokoje dobrze jest malować w jasne, pastelowe barwy, bowiem powiększają one optycznie przestrzeń. Cięższe kolory takie jak szarości, ciemne czerwienie czy brązy warto zostawić jako elementy dekoracyjne, malując nimi na przykład tylko jedną ścianę.

Aranżacja poszczególnych wnętrz jest kwestią bardzo indywidualną, nie warto więc zawsze kierować się tylko i wyłącznie modą i indywidualnymi trendami. Lepiej jest zaufać własnej intuicji i stworzyć taką przestrzeń w której chętnie będzie się przebywać.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)