Sport hazardowy

Lut 13, 2011 przez

Wiele gier, które przed latami budziły wielkie kontrowersje i praktycznie przez żadnego znawcę nie traktowane były jako poważna dyscyplina sportowa, dziś z wolna przebija się nawet do programu igrzysk olimpijskich. Wielkie zamiłowanie do jeżdżenia na nartach zaowocowało stworzeniem snowboardu, czyli pojedynczej deski do zjeżdżania na śniegu.

Błyskawicznie ludzie nie posiadający odpowiedniego klimatu przebudowali deskę, dodali odpowiednie elementy i jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się drobne odmiany sportu umożliwiające jazdę na desce także po wodzie czy nawet piasku. Większość z takich pomysłów nigdy nie trafi do telewizji ani imprez masowych, ponieważ liczba ludzi uprawiających taki sport jest za mała. Golf może być najlepszym tutaj przykładem, że nawet gra z wielkimi historycznymi tradycjami, może mieć problem z przedarciem się do mediów ze względu na to, że w grze tej liczą się tylko dwie nacje – Amerykanie i Brytyjczycy. Przed innymi grami stawia się zapory głównie ze względu na ich negatywne konotacje. Jeszcze przed latami określenie poker sportowy było by dla większości ludzi niezrozumiały. Gra w karty zawsze kojarzyła się z losowością, na którą zawodnicy nie mają wpływu, a więc element rywalizacji nie pozwalał się emocjonować pojedynkiem ani ocenić, czy zwycięzca był lepszy, czy po prostu miał więcej szczęścia. W kasynach pojawiła się jednak odmiana pokera, która bardzo szybko przedarła się na salony i turnieje, zachwycając setki tysięcy zapaleńców. Odmiana texas hold’em charakteryzuje się tym, że gracze otrzymują na rękę wyłącznie dwie karty, pozostałe stopniowo odsłaniane są na stole i obowiązują wszystkich graczy. Od tego momentu zaczyna się standardowe obstawianie, podbijanie i sprawdzanie, w zależności od tego, jakie karty się pojawiają na stole.

Do gry sportowej w tenisa potrzebna jest bardzo duża spostrzegawczość, gdyż z zachowania rywali wnioskuje się, czy mają dobrą czy złą kartę. A to z kolei pozwala oszacować, jakie karty jeszcze zostały w talii i jakie jest prawdopodobieństwo na pojawienie się na stole figury, na której nam zależy. Znając zasady tej gry, oglądanie texas hold’em robi się równie fascynujące, co obserwowanie transmisji z meczu piłkarskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.3/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Sport hazardowy, 7.3 out of 10 based on 15 ratings

Podobne

Podziel się!