Software do domen eXdomain

Paź 7, 2010 przez

eXdomain jest to program przygotowany dla analizy nazw internetowych, jednak nie tylko, ale o tym napiszę w kolejnej części artykułu. Nie zamierzam tu przedstawiać całego programu i opisywać jego właściwości, gdyż prawdopodobnie większość da radę znaleźć na stronie sprzedawcy. Jaka jest w takim razie moja opinia odnośnie eXdomain? Z jednego punktu widzenia zobowiązany byłbym powiedzieć, iż program jest zupełnie do bani. Dzięki temu nie za wiele specjalistów by się eXdomainem zaciekawiła, a co warto napisać w jego przypadku czym mniej znających się i poinformowanych użytkowników aplikacji eXdomain tym hipotetycznie lepiej. Z drugiej strony byłoby to zupełne kłamstwo, gdyż aplikacja sprawuje się naprawdę dobrze. Dlaczego napisałem o “znających się i zorientowanych” konsumentach? Albowiem w przypadku dowolnego narzędzia klientem musi być osoba z odpowiednią kwalifikacją i doświadczeniem aby sprawnie z niego generować zyski. Nie wystarczy tu instalacja, włączenie i wciśnięcie klawisza uruchom, po czym wybieranie samych wartościowych, super wypozycjonowanych adresów internetowych. Jeżeli szukasz takiego narzędzia zatem eXdomain stanowczo nie jest dedykowany dla takich jak Ty.

Jednak przy pewnej wiedzy można doskonale użyć tę aplikację w celu wykrywania zwolnionych już bądź oczekujących na wykasowanie domen, spełniających odpowiednie warunki. Zatem nareszcie dochodzimy do meritum. Niektórzy stosując eXdomain zdobywają bardzo stare domeny z masą odnośników przychodzących i używają te adresy do budowania swojego portfolio. Są tacy, którzy uruchamiają na nich normalne strony internetowe, których zastosowanie nijak nie nawiązuje do pozycjonowania. Jeszcze inni ignorują wiek domeny i jej przeszłość, a podstawowym warunkiem wyboru staje się suma za indeksowanych przez wyszukiwarki stron. Bywają i takie osoby, dla których istotny jest wyłącznie PR domeny i zaraz po jej kupieniu lub po krótki odstępie (gdy domena odnowi PageRank) sprzedają ją wykorzystując aukcji lub innej formy sprzedaży zarabiając niejednokrotnie dość niezłe kwoty. Sposobów zastosowania domen odnalezionych dzięki eXdomain mógłbym wykazać zdecydowanie bardzo dużo.

Jak zatem da się zarobić używając takiego programu? Niektóre zastosowania podałem już powyżej, aczkolwiek bez żadnych wartości, bowiem to nie aukcja allegro, w, którym zobaczysz ile zarobisz kupując jakiś tam blog internetowy lub domenę. Posilę się kilkoma przykładami pochodzącymi od kolegów, co eXdomain zamówili, a przechwytywane domeny używają w zupełnie różnych rozwiązaniach:
1. W tym przypadku nazwy lecą na handel. Rejestrowane są w promocji za parę PLN lub bez promocji w OVH po naprawdę niskiej cenie, po czym trwa oczekiwanie na odzyskanie lub update PR. Następnie adresy są odsprzedawane, a naprawdę stare sztuki z Google PR 3, 4 lub 5 można bardzo dobrze odsprzedać. Człowiek z prezentowanego scenariusza sprzedał swoją, chyba, pierwszą kupioną za pomocą eXdomain domenę z zyskiem pokrywającym koszt programu. Dalsze transakcje stanowią czysty zarobek. Jest to chyba atrakcyjny wynik, prawda?
2. W kolejnym scenariuszu adresy są kupowane pod SWL, zatem liczy się głównie suma za indeksowanych stron. W programie eXdomain można ustawić odpowiednie kryteria umożliwiające wykrycie jedynie domen wolnych do rejestracji, gdzie Google site oraz Yahoo! site spełnia określone poziomy. Dalej osoba ta kupuje te adresy, publikuje na nie dowolne strony, po czym zgłasza do systemu wymiany linków a następnie generuje z nich pewne sumy punktów które może użyć do własnego wykorzystania albo na handel. Ile da się na tym zarobić? W scenariuszu, jaki ja tutaj opisuję jest to wielokrotność kosztu programu eXdomain co miesiąc.

Program można zastosować również do analizy stron internetowych, nie tylko domen. Mając grupę wielu, kilkudziesięciu, setek czy nawet wielu tysięcy stron do analizy wystarczy wkleić ją do eXdomain i zaznaczyć interesujące nas wartości do sprawdzenia. Oczywistym jest, że w takim razie nie będzie interesować nas dostępność domeny czy też informacja o zamówieniu opcji lub nie, lecz suma znajdujących się w indeksie podstron w Google bądź AltaVista czy liczba odnośników wskazujących do domeny według Yahoo! zdecydowanie może okazać się przydatna.

Zaczynając tworzenie tego artykułu miałem w planach opisać także metod konfiguracji i używania aplikacji, jednak musi to w takim razie stanowić temat odrębnego wpisu. Powiem także już teraz, że nie wszystko w tym programie umiem wykorzystać i nie z wszystkich jego funkcji korzystam. Nie wiem przykładowo do czego służy i jak używa się nadzorowania domen. Nie interesowałem się tym, gdyż ta funkcja nie była mi przydatna. Po co czekać na zwolnienie jakiejś tam domeny wolę od razu zamówić inną, a przy sprawnym korzystaniu z eXdomain nie jest to problem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!