Software do badania domen

Lis 19, 2010 przez

Jak pokazują współczesne badania, branża domen w Polsce ewoluuje dość szybko. Stąd też rosnące zainteresowanie domenami internetowymi. W państwach zachodnich jest to dziedzina doskonale rozwinięta. Można mnożyć przykłady domeniarzy osiągających zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedaży domen internetowych.

Przejmowanie domenZ pewnością większość osób zajmujących się domenami w Polsce poszukuje sposobów odzwierciedlenia osiągnięć domeniarzy z USA czy Indii. Oczywiste jest, że najpokaźniejszymi dochodami cieszyć można się z domen słownikowych. Takich, które nazwą wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przejmowanie domen wygasłych.

Domeny wygasające mogą być niezmiernie wartościowe. Niestety nie zaleca się polegać tu na wyczuciu. Występują poszczególne parametry, które stanowią o atrakcyjności każdej spadającej domeny. Tych parametrów jest naprawdę wiele. W zależności od zastosowania domeny istotności nabierają różne z nich.

Gdy polujemy na wygasające domeny z zamiarem wykorzystania ich do działań SEO lub dalszej odsprzedaży, powinniśmy precyzyjnie sprawdzać wartości z nimi powiązane. Żeby precyzyjnie i właściwie zweryfikować tyle wartości dla ogromnych ilości domen internetowych konieczne będzie odpowiednie oprogramowanie. Sprawdzanie bowiem poszczególnych parametrów ręcznie, przeszukując wszelkiego rodzaju narzędzia on-line jest zbyt czasochłonne i trudne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!