Skuteczność w leczeniu bezpłodności

Lut 16, 2009 przez

Strach przed niepłodnością jest coraz częstszym zjawiskiem szczególnie wśród par starających się o pierwsze dziecko. Zdrowy tryb życia nie zawsze gwarantuje powodzenie w tej kwestii. Żyjemy w społeczeństwie, w którym środowisko naturalne jest coraz bardziej przez człowieka degenerowane, chaos związany ze zmianą klimatu odczuwa niemal każdy. Nasze organizmy często nie mają wystarczającej odporności, by obronić się przed szkodliwym promieniowaniem niemożliwym do wyeliminowania z naszego życia. Wszystkie te czynniki wpływają również na prokreację.

Leczenie bezpłodności nie stanowi już tabu kulturowego i nie jest dostępne tylko i wyłącznie dla elit. Wiele krajów uznało leczenie bezpłodności za chorobę społeczną, dlatego wspiera wszelkie działania zmierzające do poprawy sytuacji. Powstają kliniki, których nowoczesnymi metodami uskutecznia się leczenie bezpłodności. Do takich klinik należy Europejskie Centrum Macierzyństwa InviMed. InviMed wśród innych tego typu klinik działających na rynku polskim i europejskim cieszy się zaskakująco dużą skutecznością, szczególnie jeśli chodzi o zapłodnienie IVF (In Vitro Fertilization. Techniki IVF stosuje się dziś w większej częstotliwości, przede wszystkim ze względu na wzrost świadomości samych pacjentów na temat leczenia bezpłodności i technik wspomagania zapłodnienia takich jak inseminacja domaciczna (zabieg, w którym za pomocą cienkiego silikonowego cewnika w jamie macicy umieszcza się porcję odpowiednio przygotowanego nasienia), IVF (in-vitro, czyli zapłodnienie pozaustrojowe), czy ICSI (iniekcja plemników do komórek jajowych). Wszystkie te metody stosowane są w klinice InviMed z coraz lepszymi rezultatami, co potwierdzają zadowoleni pacjenci. Skuteczność w leczeniu bezpłodności podniosło też z pewnością stosowane w InviMedzie badanie SCSA. Testy SCSA wykonuje się w celu określenia nasienia męskiego w momencie gdy wcześniejsze szczegółowe badania nie pozawalają na ustalenie przyczyn niepłodności.

SCSA to metoda o wysokim wskaźniku dokładności. Polega na fragmentacji DNA plemników. Im wyższy poziom fragmentacji, tym zdolność do zapłodnienia In-vitro mniejsza. Wysoki poziom fragmentacji może też świadczyć o ryzyku przeniesienia wad genetycznych na potomstwo. Dzięki nowoczesnej technice medycznej i takim klinikom jak InviMed niepłodność nie stanowi już wyroku i staje się po prostu wyleczalna.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!