Skutecznie stracić na wadze

Mar 16, 2008 przez

Problem ogólnie pojętej otyłości staje się obecnie problemem na masową skalę, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że staje się chorobą społeczną. Natężenie spożycia różnego rodzaju fast foodów, słodyczy staje się jedną z głównych przyczyn przybierania na wadze. Ponieważ jednak smukła sylwetka jest w modzie, każdy pragnie zainwestować w kurację odchudzającą, myśląc, że samo odchudzanie wystarczy.
By nasza terapia odchudzająca odniosła upragniony skutek konieczne jest zrozumienie powagi problemu, jakim jest nadwaga. Żadne odchudzanie nie przyniesie rezultatów, jeśli nie nauczymy się, w jaki sposób prawidłowo tracić kilogramy i utrzymać określoną wagę. Należy również pamiętać, że tak zwane diety cud wcale nie są dobrym rozwiązaniem i jeśli nawet uda nam się stracić kilka kilogramów w krótkim czasie, możemy być pewni, że za chwilę nastąpi efekt jojo. Skuteczne odchudzanie bowiem musi być stopniowe i systematyczne. Wówczas przynosi pożądane rezultaty.

Sposobów na odchudzanie jest wiele. Często, chcąc zgubić zbędne kilogramy stosujemy różnego rodzaju diety, joggingi czy inne ćwiczenia fizyczne. techniki te oczywiście są dobre, jednak tylko wtedy, gdy stosuje się je odpowiednio i regularnie, co nie zawsze jest proste do wykonania.
Przy próbie zgubienia na wadze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że samo niejedzenie przez określony czas pewnych produktów nie wystarczy. Dlatego przy każdej kuracji odchudzającej ważną rolę spełnia edukacja pacjenta. Każdy bowiem, kto decyduje się na odchudzanie pod okiem dietetyka, musi zdawać sobie sprawę z tego, iż każdy nadmiarowy kilogram w masie ciała jest szkodliwy dla zdrowia. Nadwaga grozi bowiem nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2, te zaś mogą spowodować inne komplikacje.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!