Skuteczne pozycjonowanie w Google

Lip 8, 2007 przez

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce. Korzysta z niej niemal 80% internautów. Warto więc zadbać o wysoką pozycję, by zwiększyć ruch na stronie WWW. O dużej efektywności promocji stron w Google świadczą statystyki stron. Te dobrze wypromowane zyskują z niej dużą część ruchu. Statystyki pokazują, że nawet ponad 90% wejść na stronę pochodzi właśnie z wyszukiwarki Google.
Łatwo wyliczyć, że skuteczne pozycjonowanie strony jest w stanie zwiększyć ruch na stronie nawet 10-krotnie. Oczywiście wiele tutaj zależy od branży oraz przyjętych przez firmę innych form promocji strony. W każdym jednak przypadku pozycjonowanie jest skutecznym środkiem by zwiększyć oglądalność strony WWW.
Wszystko wygląda pięknie, problem jednak w tym, że aby osiągnąć wysokie pozycje nie wystarczy dodanie strony do wyszukiwarek. Konieczne jest podjęcie szeregu dodatkowych zadań, począwszy od doboru odpowiednich słów kluczowych i optymalizacji strony poprzez samodzielne zdobywanie linków do strony (popularyzacja witryny), aż po bardziej zaawansowane i wyrafinowane techniki marketingowe mające na celu “zmuszenie” innych webmasterów do umieszczenia linków do pozycjonowanej witryny na swoich stronach (np. Linkbaiting).
Pozycjonowanie strony nie jest działaniem jednorazowym, ale wymaga ciągłych działań i zabiegania o nowe linki. Wymaga także analizy i ewentualnej weryfikacji podjętych działań w celu zwiększenia efektywności promocji strony WWW.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!