Skrot informacji o GP Turcji

Cze 24, 2008 przez

Tegoroczne współzawodnictwo na torze Formuły 1 w Istambulskim Parku wyścigowym można było śledzić przy doskonałej pogodzie. Już trzeci raz szczęście było po stronie kierowcy ze stajni czarnego konia, który zajął pierwszą pozycję w wyścigu. Robert mimo, że miał we wczesniejszych GP parę kłopotów bolidu, bardzo sprawnie wystartował i przecisnął się na pozycje przed Raikkonenem i Kovalainenem.

Już na pierwszym okrążeniu wyścig zakończyli kierowca ze stolicy Włoch, oraz kierowca zespołu angielskiego inżyniera. Kierowca ze stolicy Włoch wyeliminował pojazd Kazuki Nakajimy i obydwoje kierowców zdecydowało się wycofać się z rywalizacji. W następstwie tej awarii do wyścigu wyjechał safety car. Kierując się pogodą większość kierowców zainstalowała opony twarde. Wyłamało się   czerwone „dziecko” Fiata wykorzystując miekkie ”gumy”.  W efekcie wstępnej serii wizyt do pit stopu, nic nie uległo zmianie w pozycjach samochodów. Do alei serwisowej w początkowych okrążeniach zdecydował się kierowca teamu Renault, co było łatwe do przewidzenia. Zaraz za nim na to samo zagranie strategiczne postawił Hamilton z zespołu niemiecko – angielskich konstruktorów.

Po opisywanej sytuacji, młody mieszkaniec wysp brytujskich rozpoczął szybko doganiać lidera, aby na szykanie numer dwanaście go wyminąć. francuski kierowca ze stajni Scuderia Toro Rosso znowu nie przejechał wszytskich okrążeń wyścigu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!