Schody z drewna – rozwiązanie uniwersalne

Mar 26, 2012 przez

Drewno dzięki swoim właściwością i dużej łatwości kształtowania jest idealnym materiałem do produkcji schodów a dzięki kolorom różnych gatunków można dopasować je do każdego wnętrza, które staje się dzięki nim wyjątkowe.

Pierwszym materiałem, który posłużył człowiekowi do wznoszenia jego domów i wyposażania ich, było drewno. Znaczenie miała tutaj oczywiście szeroka dostępność tego surowca, ale równie istotne były jego właściwości i duża łatwość dowolnego kształtowania.

Użyteczność
Drewno jako materiał na schody sprawdza się znakomicie chociażby dlatego, że ma naturalną właściwość tłumienia wibracji. W praktyce oznacza to, że schody drewniane, a właściwie nasze stopy w nie uderzające, nie pobudzą wszystkich domowników jeśli będziemy po nich chodzić w środku nocy.
Równie istotne są właściwości antypoślizgowe drewna. Stopnie z kamienia naturalnego po wypolerowaniu są bardzo śliskie, a jeśli dodatkowo znalazłaby się na nich wilgoć, mogłoby to już być po prostu niebezpieczne. Stosowanie szorstkich powierzchni jest z kolei umiarkowanie praktyczne.
Nie można zapomnieć oczywiście o trwałości, jaką charakteryzują się schody drewniane. Drewno o dobrej jakości, które zostało prawidłowo zaimpregnowane i w należyty sposób obrobione, służyć nam będzie rzez długie lata bez żadnego uszczerbku, jeśli tylko będziemy wykonywać regularnie proste i niedrogie zabiegi pielęgnacyjne.

Estetyczna uniwersalność
Schody drewniane pasują do każdego wnętrza. Dosłownie. Osiągane jest to za pomocą bardzo szerokiej gamy kolorystycznej, którą można wykorzystać. Naturalne ubarwienie można niemal dowolnie modyfikować. Co więcej, kształtowanie schodów wykonanych z drewna nie przysparza żadnych problemów. Można je układać w dowolny, nawet bardzo fantazyjny sposób. Wszelkie krzywizny to oczywiście podstawa. Gigantycznym polem do popisu są tu balustrady oraz różnego rodzaju ozdoby umieszczane na stopniach. Nic nie stoi na przeszkodzie by schody drewniane ubogacać o elementy szklane czy też metalowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!