Saomai – pomysł na oryginalny prezent

Kwi 15, 2008 przez

Żyjemy w czasach luksusu. Większości z naspod względem materialnym niewiele brakuje, dlatego też kupujemy nieruchomości: mieszkania, domy… Każdy człowiek chce mieć własne miejsce w świecie i każdy bez wyjątku pragnie, by to miejsce było niepowtarzalne. Próbujemy urządzać nasze gniazdka i dostosowywać je do siebie, żeby były nie tylko komfortowe i ładne. Ten trend sprawia, że modne stało się wyrażenie wystrój wnętrz.
Ostatnimi czasy bardzo chętnie zwracamy się na Daleki Wschód. Czerpiemy inspirację z orientalnych kultur. Wietnam, Indie, Indonezja – to kraje, skąd przyjeżdżają nasze ukochane bibeloty. Kochamy to tchnienie Azji – zapach tropiku w naszym domu. O wyglądzie całości decydują drobiazgi. Odpowiednio ustawiony ręcznie wykonany wazon, szkatułka zdobiona masą perłową na toaletce.
Stacjonarne galerie i sklepy internetowe przedstawiają nam szeroki wybór towarów z dalekiego świata. W ich ofercie znajdują się przedmioty, którymi udekorujemy nie tylko salonik, pokój dzienny czy sypialnię. Poza figurkami, puzderkami i tym podobnymi są tu też bardzo praktyczne ozdoby: oryginalne rzeźbione podstawki na stół kuchenny, zdobione muszlą lusterka, etui na kadzidełka…
Urządzenie wnętrza w kolonialnym klimacie nie jest trudne w dzisiejszych czasach. Wystarczy rozejrzeć się i dobrze poszukać. A gdy już poczujesz ten niesamowity aromat ulicy z dalekiej Azji, siedząc na kanapie w swoim salonie, to znaczy, że Ci się udało. Jeśli jednak zapragniesz odrobinę orientalnej atmosfery zabrać ze sobą z domu na ulicę czy do biura, to możesz założyć na szyję jedwabną apaszkę i ustawić na biurku wizytownik z dwiema dziewczynami z masy perłowej, machającymi do Ciebie spiczastymi kapeluszami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!