Rzeczka by Jan

Cze 1, 2008 przez

Rzeczka jest niewielką, bo licząca około 120 mieszkańców, wioską w południowo-zachodniej Polsce, położoną w Dolinie Walimki, wzdłuż Potoku o tej samej nazwie (Walimka) w województwie dolnośląskim. Leży w Górach Sowich, w przełęczy między Wielką Sową (1015 m n.p.m), Małą Sową (971 m n.p.m), Sokołem (857 m n.p.m) oraz Osówką (707 m n.p.m).

Atrakcje turystyczne

Główną atrakcją Rzeczki, są zróżnicowane pod względem trudności, liczne stoki narciarskie. Powoduje to, że z roku na rok przyjeżdża tu coraz większej turystów, amatorów owej dziedziny sportu. Miejscowi mówią, iż śnieg w Górach Sowich leży od połowy listopada do marca. Biorąc pod uwagę dzisiejszą, narastającą zmianę klimatu, którą powoduje globalne ocieplenie, należy spodziewać się, że sezon na narty albo będzie krótszy, albo – w kratkę. Jednak turyści przyjeżdżają tu nie tylko zimą. Latem Rzeczka cieszy się równie wielkim zainteresowaniem. Jest tutaj klika szlaków pieszych oraz rowerowych, prowadzących na Wielka Sowę jak i na inne partie Gór Sowich. Ciekawą i zabytkową w swej klasie atrakcją, znajdującą się w dole Rzeczki na granicy z Walimiem, jest militarny kompleks o nazwie (Olbrzym, czyli Reise). Jest to jednen z siedmiu kompleksów sztolni, podziemnej fabryki hitlerowskiej, pozostałość po II wojnie światowej. Dodatkowym atutem jest bliskość granicy polsko – czeskiej.

Przede wszystkim najlepiej przyjeżdżać tu własnym środkiem lokomocji, bowiem miejscowe autobusy kursują rzadko. Niestety jeśli chodzi o zakwaterowanie (porównując np. z Szklarską Porębą, która też leży w Sudetach), nie będziecie mieli zbyt dużego wyboru. Jest tu kilka ośrodków wypoczynkowych, schroniska, kilka lepszych pensjonatów oraz gospodarstwa agroturystyczne, których jest najwięcej. Dobrze szukając, nocleg można znaleźć już za zaledwie 12 zł za noc (niestety jedynie poza sezonem).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!