Różnorodność zniczy

Mar 16, 2008 przez

Znicze zapalamy nie tylko na cmentarzach. Niejednokrotnie spotykamy znicze palące się na poboczach ulic, przy różnego rodzaju drzewach, latarniach, skrzyżowaniach. W tych przypadkach bowiem stawiamy znicze w celu upamiętnienia osoby zmarłej, która tragicznie zginęła akurat w tym miejscu.
Choć znicze nie są produktami niezbędnymi do życia, ani przedmiotami codziennego użytku, to jednak ich produkcja jest konieczna i wymagana. Znicze bowiem są pewnego rodzaju upamiętnieniem naszych bliskich, którzy zmarli.
Obecnie powstaje coraz więcej firm i przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju produktów, których istnienia wymaga rynek. Tak na przykład jest z firmami zajmującymi się produkowaniem i rozprowadzaniem zniczy. Coraz częściej spotykamy się z bardzo szerokim asortymentem różnego rodzaju zniczy.
To, jakie znicze postawimy na nagrobku bliskiej nam osoby, często zależy od naszego indywidualnego gustu. Dlatego też producenci zniczy projektują i tworzą coraz nowsze i bardziej urozmaicone modele zniczy. W ostatnich latach zaczęły wychodzić także serie zniczy okolicznościowych połączonych ze świętami. Na Wielkanoc więc zakupimy bez problemu znicze w kształcie jajek wielkanocnych, na Boże Narodzenie zaś w formie choinki. Także znicze nieokolicznościowe występują w licznych wzorach. Różne są także formy wykonania zniczy, które produkowane są z materiałów: plastikowych, szklanych czy ceramicznych. W zależności od wielkości i sposobu wykonania znicze mogą palić się określoną liczbę godzin, a nawet dni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!