Rolnictwo w Polsce

Kwi 6, 2011 przez

Jeśli spytasz swoich dziadków, którzy lata młodości spędzali na wsi, to na pewno dowiesz się, że jeszcze za ich młodości raczej nikt nie słyszał o takich rzeczach jak ciągniki rolnicze i innego rodzaju pomoce wykorzystywane dziś przy uprawie roli. Kiedyś życie na wsi było naprawdę bardzo trudne i wymagało nieustannej pracy fizycznej. Ludzie wstawali skoro świt i już od samego rana ciężko pracowali w polu. Do pomocy mieli tylko dość proste narzędzia i zwierzęta pociągowe, takie jak konie. Uprawa roli była więc nie tylko ciężka, ale także mało wydajna.

Dziś potrzeby dotyczące rolnictwa są oczywiście dużo większe. Rośnie bowiem zapotrzebowanie na żywność, gdyż ludzie są coraz bogatsi i jednocześnie stale przybywa nas na całym świecie. Niestety, ale polskie rolnictwo nadal jest dość prymitywne. Po części to bardzo dobrze, gdyż nasza żywność jest słynna i lubiana na całym świecie. Związane jest to z tradycyjną uprawą roli bez wykorzystywania różnego rodzaju nowoczesnych nawozów i modyfikacji genetycznych. W ten sposób nasze produkty są bardzo ekologiczne, zdrowe i wyjątkowo smaczne.

Związane jest to jednak właśnie z bardzo marnym stanem naszego rolnictwa. Różnego rodzaju maszyny oczywiście mamy, ale zazwyczaj przestarzałe i bardzo zniszczone. Rolnictwo tego typu z pewnością nie jest efektywne, a ludzie na pewno muszą bardziej namęczyć się niż rolnicy z zachodniej części Europy. Sytuację tę może w dużym stopniu oczywiście zmienić Unia Europejska. Jej zadaniem jest wyrównywanie poziomu życia i poprzez różnego rodzaju dofinansowania stara się rozwinąć poziom rolnictwa w naszym kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!