Rodzinne wczasy

Kwi 27, 2013 przez

mazury2Podczas trwającego kryzysu gospodarczego niestety bardzo ciężko jest wysupłać pieniądze na to, aby wyjechać na wczasy razem z całą rodziną. Pomimo tego, że mamy aż rok na zbieranie pieniędzy i często pracują oboje rodziców to niestety nie wystarcza nam za bardzo pieniędzy na tego typu przyjemności. Szczególnie ciężko jest, gdy mamy 4 osobową rodzinę, gdyż wtedy trzeba naprawdę dużo pieniędzy. Wczasy jednak wcale nie muszą być bardzo drogie, jeśli tylko odpowiednio je sobie zaplanujemy.
Bardzo dużo można bowiem zaoszczędzić wtedy, gdy wakacje zaplanuje się ze sporym wyprzedzeniem. Często przecież znamy termin naszego urlopu już na długo przed samym jego nastąpieniem. Jeśli więc zarezerwujemy sobie wakacje na długo przed ich rozpoczęciem to może być dużo taniej. Po pierwsze zaczynamy od znalezienia sobie noclegu. Jeśli wyjeżdżamy gdzieś daleko za granicę, na przykład na Cypr, to zapewne będziemy korzystać z ofert hoteli. Dobrze jest przejrzeć strony internetowe, które posiadają bardzo rozbudowane bazy hoteli. Tam możemy łatwo wyszukać najtańszych hoteli z danego regionu i raczej nie ma to znaczenia w jakim kraju szukamy. Hotel będzie jeszcze tańszy jeśli zrobimy bardzo wczesną rezerwację. Tym samym nawet jeśli to będzie daleki kraj jak Cypr to i tak jesteśmy w stanie załatwić sobie naprawdę tani nocleg. Druga sprawa to oczywiście transport, a w przypadku dalekich krajów zapewne będzie to podróż lotnicza. Tutaj zasada jest bardzo podobna. Im wcześniej wykonamy rezerwacji biletów tym mniej za to zapłacimy. Jeszcze taniej będzie, gdy skorzystamy z oferty tanich przewoźników, których w Polsce działa kilka. Podobnie jest nawet w przypadku autobusów PKS jeżdżących po naszym kraju.
Jeśli nie chcemy samodzielnie planować swojego urlopu to oczywiście pozostają nam oferty biur podróży, które naprawdę mogą być atrakcyjne. Do takich krajów jak Cypr można przecież swobodnie pojechać jako oferta last minute. Biura często wystawiają wyprzedaże swoich ofert wakacyjnych. Oferta last minute to dosłownie pełnowartościowy wyjazd wakacyjny, z tym że za bardzo atrakcyjną cenę. Minusem tutaj jest jedynie fakt, że last minute oznacza, że wyjazd jest zaplanowany praktycznie zaraz po wykupieniu, a więc mamy mało czasu na przygotowanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!