Rewal

Sty 9, 2008 przez

Sensacja nad Bałtykiem!
Ogólnopolska prasa informuje, iż przed kilkoma dniami w pasie pomorskim w miejscowości Rewal archeolodzy wykopali doskonale zachowane szczątki królika sprzed dwóch miesięcy. Naukowcy stwierdzili, że królik należy do gatunku krool domowus i leży w tym miejscu jakieś pięćdziesiąt pięć dni.
Szczątki zachowały się w tak idealnym stanie, że pozwoliły ustalić kilka niezwykłych faktów z życia królika.

Okazuje się, że królik żywił się trawą i marchewką, choć złośliwi przeciwnicy teorii króliczego rozwoju twierdzą, że ten gatunek królika mógł się odżywiać nawet pizzą i kebabem. Szczegółowa analiza znalezionych szczątków wskazuje, że królik żył jakieś 80-90 dni i w okresie swojego życia trudnił się sprzedażą. Dowodem na to mają być wielkie i płaskie stopy, wykształoce przez ciągłą wędrówkę od klienta do klienta oraz wielkie uszy, które urosły tak dlatego, że królik ciągle prowadził negocjacje telefoniczne. Ciekawym jest ostatni, kilkudniowy okres życia królika, w którym zażywał wypoczynku na Rewalskiej plaży, nie bacząc na obowiązki zawodowe.

Prawdopodobnie przyjechał nad morze na tanie wczasy, wybierając sobie na miejsce wypoczynku całkiem przypadkowo właśnie Rewal. Zdaniem odkrywców wykopalisko rzuca zupełnie inne światło na nasze dotychczasowe wyobrażania o zwyczajach królików. Szczęśliwa grupa archeologów postanowiła nie poprzestawać na jednym znalezisku i już dziś, na łamach lokalnej prasy ogłosiła, że mają zamiar rozkopać całe centrum Kołobrzegu w poszukiwaniu kości rexkurczkusa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!