Ranking książek – gdzie znajdziemy najlepsze książki na lato?

Lip 8, 2013 przez

ksiazka2Okres wakacyjny to moment, kiedy mamy trochę więcej czasu. Wtedy też zabieramy ze sobą na plażę czy w góry naszą ulubioną książkę. Mimo słabnącego czytelnictwa nadal sporo osób lubi czytać. Można nawet powiedzieć, że dzięki popularyzacji czytników e-book czytelnictwo polskie jeszcze nieco się poprawiło.

W Internecie znajdziemy wiele serwisów i portali, które gromadzą informacje na temat ciekawych i interesujących książek. Wystarczy zwykle wpisać w pole wyszukiwarki takie hasło jak ranking książek, aby bardzo łatwo odnaleźć sporą ilość portali, które gromadzą informacje i ciekawostki na temat dobrej jakości książek.

W takich serwisach zwykle znajdziemy zarówno typowe recenzje  książek czy opinie na temat samych publikacji, jak również streszczenia i dodatkowe komentarze od autora.

Zwykle na takich stronach znajdziemy też ekskluzywne wywiady z pisarzami, którzy bardzo chętnie dzielą się informacją na temat swojej twórczości.

Co niesie przyszłość

Być może tego typu portale wkrótce poprawią nieco czytelnictwo w Polsce. Nadal bowiem obserwujemy brak bardzo dobrej jakości publikacji na temat książek. Tego typu projekty, jak ten opisany w tym artykule powinny przeradzać się w coś bardzo dobrego i w konsekwencji docierać do znacznie większej grupy osób.

Co w środku?

Wewnątrz takiego portalu znajdziemy podział na kategorie tematyczne, ale również na różnego rodzaju sekcje takie jak nowości, bestsellery, czy polecane przez czytelników.

Ilość informacji jest na tyle duża, ze spokojnie możemy zaczytać się w nich na cały dzień jak nie dłużej.

Ciekawą sekcją są wywiady, gdzie redaktorzy serwisu starają się publikować obszerne wywiady z autorami książek i innymi osobami związanymi z branżą literacką.

Czasami osoby, które udzielają wywiadów są bardzo znane co powinno stanowić dodatkowy atut do lektury tego typu portalu.

Nowe artykuły cały czas się pojawiają, dlatego bardzo ważne jest, aby na bieżąco monitorować zmiany i nowe treści pojawiające się w tym serwisie. W ten sposób będziemy mogli pomóc innym w wyborze odpowiedniej książki na wakacje.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)