Psychologia dziś

Maj 28, 2008 przez

Psycholog jest to intratny , a zarazem wyjątkowo potrzebny zawód. Obecnie psychologia leży w polu zainteresowań coraz większej ilości ludzi. Przy szybkim trybie naszego życia, setkach obowiązków, napięciach w pracy oraz zawirowaniach emocjonalnych potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologa.

Ta pomoc oferowana jest pacjentom w ramach indywidualnych spotkań, psychoterapii grupowej, dużą popularnością cieszą się również: psychoterapia małżeńska i terapia par.

Oferta psychologiczna jest stale rozbudowywana i dzięki temu wszyscy mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Liczba szkół i kierunków w psychologii jest ogromna, od tych niszowych, po często praktykowane jak np. psychoterapia Gestalt, psychologia zorientowana na proces – psychologia procesu. Wachlarz usług dotyczy konsultacji psychologicznych, postawienia diagnozy, przeprowadzania badań oraz uczenia możliwości samodoskonalenia.

Bezpośredni kontakt z psychoterapeutą czy psychologiem umożliwia lepsze poznanie samego siebie oraz umożliwia poradzenie sobie z trudnymi sytuacjami. To również możliwość otrzymania konkretnych wskazówek. Wspólnie z psychologiem ustalane są priorytety i problemy nad którymi powinniśmy popracować. Ilość i częstotliwość przyszłych spotkań jest do ustalenia i zależy od wybranej metody, inna będzie w psychoterapia psychodynamicznej, inna w psychologii procesu, a inna w terapii behawioralno – poznawczej. Przy czym wywieranie wpływu psychologicznego odbywa się w przemyślany sposób, tak aby jak najwięcej korzyści miał klient. Może warto?.

Odwiedź również stronę poświęconą neuropsychologii: www.neuropsychologia.eu.interia.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!