Psycholog w Białystoku

Wrz 18, 2008 przez

Wracasz jak zwykle do domu po pracy, jesteś zmęczony. Normalna rzecz, w końcu przepracowałeś osiem godzin, czasem pracujesz po dwanaście. Wcześniej tego nie zauważyłeś, ale jest jednak coś co Cię zaczyna niepokoić. W Twoim domu zamiast wypoczywać, zaczynasz już czuć się źle. Kiedyś dla ciebie dom był azylem, czekała tu na Ciebie osoba z która mogłeś porozmawiać w zasadzie na każdy temat. Dzisiaj już tego nie masz. Zadajesz sobie pytanie, co się zmieniło? Być może przyszedł czas, kiedy przydała by Ci się pomoc psychologiczna. Odrzucasz te myśl, w końcu nie jesteś chory.

I to właśnie jest podstawowy błąd. Pomoc psychologiczna nie jest skierowana do osób chorych umysłowo. Jest ona skierowana właśnie do ludzi, które się w pewnym sensie zagubiły. Ludzi, które straciły radość życia. Psycholog oczywiście nie jest osobą, która rozwiąże zamiast Ciebie Twoje problemy. Psycholog pomoże Ci znaleźć przyczynę Twoich problemów. Dlatego jest ważne, by nie szukać winnych takiego stanu rzeczy dookoła siebie. Warto zasięgnąć porady i zastanowić się, czy przypadkiem wina nie leży po naszej stronie.

Terapeuci nie tylko z Tobą będą rozmawiać, ale przeanalizują Twoje problemy i pomogą Ci je rozwiązać. Obawa przed psychologiem jest nawet zrozumiała. Dlaczego niby mielibyśmy iść do obcej osoby, wylewać przed nim nasze żale i liczyć na zrozumienie? Powinniśmy iść dlatego, że psycholog spojrzy na nasze problemy z innej perspektywy, bez zaangażowania się w nasze życie. Niejednokrotnie sami moglibyśmy przeprowadzić taką analizę, ale w większości przypadków my sami nie potrafimy spojrzeć na nasze problem z tej innej perspektywy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)