Przewozy Szczecin rozpoczynają współpracę z agencjami pracy.

Sie 19, 2013 przez

Przewozy szczecin w ostatnich miesiącach poszerzyły swoje usługi o przewóz ludzi do Niemiec. Głównym powodem tego działania jest fakt, że w Szczecinie istnieje kilkadziesiąt biur pośrednictwa pracy za granicą i biura te często zwracały się z zapytaniem, czy szczecińscy przewoźnicy nie byłyby zainteresowane transportem ludzi do Niemiec oraz z powrotem ich do Polski.

Kierownictwo firm długo rozważało podjęcie współpracy z tymi biurami, ponieważ wiązałoby się to z dużą inwestycją jaką musieli by podjąć, żeby rozbudować swoją flotę samochodową oraz zatrudnić dodatkowych kierowców zawodowych. Propozycje biur podróży oraz ich przekonania do nawiązania długotrwałych kontraktów sprawiły, że przewozy szczecin  zdecydowały się podjąć to ryzyko. Przez kilka miesięcy prowadzone były przetargi na zakup nowej floty samochodowej, a w biurach odbywały się rekrutacje na stanowiska kierowców. Wszystko przebiegło na tyle sprawnie, że po czterech miesiącach biura podróży mogły podpisać umowy z tym przedsiębiorstwem.

Ich warunki są na tyle korzystne, że firma planuje dodatkowy rozwój poprzez zakup jeszcze większej floty samochodowej, by móc podpisać umowy z kolejnymi firmami. Jak widać w tym przypadku warto było zainwestować spore pieniądze w rozwój bo zaledwie po kilku miesiącach współpracy zobowiązania firmy znacznie zmalały za zakupione samochody, a zyski są coraz większe. W Polsce bezrobocie jest bardzo wysokie,  ofert pracy jest niewiele, a jak już są to za minimalne wynagrodzenie tak więc ludzie chętnie korzystają z pośrednictwa pracy i wyjeżdżają do Niemiec. Tam ich zarobki są dużo wyższe i przede wszystkim są w stanie się tam utrzymać i jeszcze przywieźć sporo pieniędzy do domu. Zazwyczaj taka praca polega na miesięcznym pobycie w Niemczech, po którym wraca się na dwa tygodnie do Polski. Poprzez to przewozy Szczecin wykonują bardzo dużo kursów z czego są bardzo zadowoleni. Także ludzie cieszą się, że mogą wracać do kraju tak często jak chcą. Biura pośrednictwa pracy również są usatysfakcjonowane jakością tych usług, tak więc jest to bardzo korzystny układ.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)