Przeciwwskazania w korzystaniu z sauny

Mar 3, 2008 przez

Sauna działa regenerująco i korzystnie na nasz organizm tylko wtedy, gdy odpowiednio ją stosujemy. Dlatego warto pamiętać, że po wysiłku fizycznym czy stresie należy odczekać co najmniej 20 minut zanim zdecydujemy się na skorzystanie z sauny.
Choć działanie sauny na większość osób wpływa korzystnie i regenerująco, istnieje wiele przeciwwskazań, na które powinniśmy zwracać uwagę przed skorzystaniem z sauny. Podstawowym przeciwwskazaniem są różnego rodzaju choroby, w tym choroby kardiologiczne, różnego rodzaju infekcje, zakażenia.
Sauna i jej zdrowotne, oczyszczające działanie jest znane od dawna. Sauna nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale także poprawia krążenie i samopoczucie. Wśród odmian saun wyróżniamy saunę parową (rzymską) i suchą (fińską).
Regenerująco i oczyszczająco działająca sauna jest niewskazana dla kobiet w ciąży. Jeśli więc kobieta jest w ciąży lub ciążę podejrzewa warto, by zrezygnowała z korzystania z sauny. Podobnie jest w przypadku osób, które zażywają lekarstwa. Zanim wejdą do sauny, powinny skonsultować się z lekarzem, czy wysoka temperatura panująca w saunie nie zaburzy działania leku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!