Promocja własnej firmy

Paź 4, 2008 przez

Każda nowo powstała firma musi liczyć się z niemałymy wydatkami. Jeżeli chcemy zyskać klientów, istnieje konieczność wypromowania naszego biznesu, co wiąże się z zainwestowaniem pewnych środków finansowych w reklamę.

Jesteśmy biurem nieruchomości, szukamy klientów, którzy chcą nabyć swoje mieszkanko, nawet “ciasne, ale własne”:-))) Musimy zostać zauważeni. Musimy się rozreklamować, bo na początku działalności prawie nikt nie będzie wiedział, że jesteśmy obecni na rynku. Bardzo skuteczną, ale jeszcze bardziej kosztowną formą reklamy, jest reklama prasowa – w lokalnej lub ogólnopolskiej prasie. Ale nie dawajmy malutkiego ogłoszenia, koniecznie musimy umieścić reklamę konkretnych rozmiarów, która z łatwością zostanie zauważona. Musi ona przyciągać uwagę i wzbudzać zainteresowanie. Warto na pewno zainwestować w plakaty reklamowe, ulotki i inne formy promocji – czasem różnią się one między sobą w zależności od tego, w jakim mieście prowadzimy działalność.

Pewnym jest natomiast, że coraz częściej szukając własnego “M” ludzie zaczynają poszukiwania od sieci internet. Google.pl potrafi znaleźć niejedną rzecz. Dlatego nie możemy pominąć tej popularnej wyszukiwarki w naszej promocji. Koniecznie musimy mieć własną stronę WWW.

W tym celu warto przejrzeć oferty firm, które się tym zajmują – chodzi o projektowanie stron www. Nie warto zlecać tego studentowi – strona musi przyciągać klientów, a nie ich odpychać. I zwyczajnie musi być widoczna, bo przecież “jeżeli nie można czegoś znaleźć w internecie, to tego nie ma”. Jedną z takich firm jest firma WAWRUS ze Szczecina. Oprócz usług typu projektowanie stron www oferują również profesjonalne pozycjonowanie stron www. Pozycjonowanie polega na takim “manipulowaniu” wynikami wyszukiwania, aby nasza strona znalazła się wysoko na liście wyników np. na frazą “biuro nieruchomości”. Nie jest to proste, ponieważ konkurencja w tej branży jest olbrzymia. Prawdopodobnie pozycjonowanie w tej właśnie branży wielokrotnie przewyższy koszt budowy strony www, ale naprawdę warto. Dobra strona internetowa może dostarczyć nam setek klientów, a to naprawdę warte jest zachodu.

W każdym razie wszystkie sposoby promocji są skuteczne. O ile niektóre można sobie odpuścić (plakatowania), o tyle nie powinno się pomijać internetu. To potężne medium informacyjne i reklamowe, którego nie można lekceważyć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!