Promocja w internecie

Kwi 27, 2010 przez

Dobrym konceptem na promocję jest reklama w Internecie. Można wyróżnić naturalnie mnóstwo pozostałych typów promocji, które warto również wziąć pod uwagę, ale na pewno nie można nie doceniać potęgi medium, którym stał się Internet. Istotne stało się posiadanie własnej strony www i efektywne jej rozreklamowanie by treści reklamowe na niej umieszczone trafiały do dużego kręgu klientów i by promowane na naszej stronie produkty i usługi cieszyły się powodzeniem. Brak odpowiedniego przekazu oraz zastosowania metody “call to action” może skutkować odpływem osób, które pomimo faktu poszukiwania właściwego przekazu, nie odnalazły go.

Należy również zamieszczać artykuły promocyjne, które pokażą odbiorcom specyfikę naszego artykułu lub usługi, poinformują o funkcjonowaniu naszej organizacji i zachęcą do bliższego zapoznania się z posiadaną przez nas ofertą. Warto również wykorzystać pozostałe postaci reklamy internetowej jak banery czy linki do naszej strony na witrynach tematycznych. Tak więc do na półkę należy odłożyć przekonania rodem z ubiegłej epoki zgrabnie ujęte w haśle „siedź w kącie a znajdą cię”. Nie znajdą. Jedynie odpowiednia reklama oraz szeroko zakrojone działania promocyjne pozwalają na zaistnienie w świadomości kontrahenta i zachęcenie go do używania naszych usług. Oddzielną sprawą są posunięcia zmierzające do kontynuowania zawartego kontaktu, o co koniecznie trzeba zadbać zwłaszcza jeżeli specyfika naszej działalności daje możliwość klientowi wielokrotnego korzystania z oferowanych usług albo też związana jest z koniecznością częstych kontaktów z naszą firmą.

Dla klienta częsty kontakt, to sygnał, że jest traktowany poważnie i obsługiwany profesjonalnie. Warto o to się starać z jednej strony stawiając na profesjonalizm usług, a z drugiej chociażby przez tak sympatyczne gesty jak okazjonalne wręczanie drobnych prezentów, takich jak na przykład artykuły reklamowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Promocja w internecie, 7.0 out of 10 based on 1 rating