Projekty domów – zmiany w projekcie

Kwi 16, 2008 przez

Bardzo wielu właścicieli domów po pewnym czasie od ich zakupu zaczyna myśleć na temat wprowadzenia pewnych modyfikacji, czy to poszerzenia tarasu, czy dobudowania kolejnego piętra, czy też zaadoptowaniu strychu na potrzeby mieszkalne. Bardzo często przystępując do tego typu modyfikacji nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każda modyfikacja powinna rozpocząć się od wprowadzenia odpowiednich zmian w projekcie naszego domu. Dopiero, gdy zaproponowane przez nas usprawnienia będą zgadzały się z projektem, który posłużył nam jako wzór przy budowie naszego domu, będziemy mogli wprowadzić je w życie.

Dobrze wykonane projekty domów mają tę właściwość, że dają się stosunkowo łatwo modyfikować. Często wystarczy zaledwie kilka godzin pracy architekta, by nasze modyfikacje zostały zaakceptowane, jako gotowe do wcielenia w życie. Projekty domów wykonane wadliwie, lub zakupione z niepewnego źródła nie pozwalają na ten komfort i wygodę przy jakichkolwiek modyfikacjach. W takim przypadku wprowadzenie nawet drobnych zmian może zakończyć się koniecznością stworzenia projektu od podstaw. W Polsce, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach powszechną praktyką jest wprowadzanie zmian budowlanych w budynku mieszkalnym bez jakiegokolwiek projektu. Nie dość, że jest to jawne łamanie prawa budowlanego, to na dodatek, może zakończyć się utratą zdrowia lub życia przez mieszkańców domu, lub osoby odpowiedzialne za jego przebudowę.

Każdy niedoszły budowniczy, któremu wydaje się, że może obyć się bez tak ważnego elementu jak projekty domów przy przebudowie, powinien poważnie zastanowić się nim rozpocznie prace remontowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podziel się!