projektowanie zieleni, projektowanie ogrodów

Sty 21, 2009 przez

Projektowanie ogrodów nie jest prostym zadaniem, dlatego niektórzy korzystają z usług profesjonalnych firm. Wydaje się jednak, że nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania samodzielnie. Planując swój ogród, nie zapominajmy o zastosowaniu drewna, ponieważ drewno jest jednym z najcieplejszych i najbardziej naturalnych materiałów stosowanych w ogrodach. Łatwo można je włączyć do wystroju małego ogrodu – albo jako dodatek do innych surowców, albo jako drewniany podest na większej przestrzeni. Stare podkłady kolejowe mogą wyglądać zadziwiająco pięknie w połączeniu z cegłami i kostką brukową, natomiast drewniane panele są naturalną alternatywą dla płyt chodnikowych.

Drewno na podesty można kupić w postaci gotowych paneli, które dają się łączyć, tworząc duże powierzchnie podestu; można je stosować pojedynczo jako duże stopnie lub platformy dla pojemników. Panele drewniane wytwarzane są w wielu różnych wzorach i kolorach, i można je barwić tak, żeby pasowały do każdego ogrodu.

Cięte w poprzek drzewa drewniane klocki doskonale nadają się do wykładania ścieżek, szczególnie na obszarach zalesionych i między krzewami – projektowanie zieleni powinno iść w parze z planowaniem innych elementów. Można je łączyć z korą i żwirem.

Rozdrobniona kora jest dobrą nawierzchnią ogrodową na ścieżki – zarówno sama, jak i łączona z klockami drewna.

Stare, impregnowane podkłady kolejowe są wytrzymałym materiałem na fantazyjne ścieżki. Można je kupić już gotowe do użytku, łatwo wtapiają się między roślinami, krzewami, żwirem, korą i cegłami, a stare podkłady kolejowe przydają ogrodowi miękkości i dobrze łączą się z rabatą krzewów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!