Projektowanie stron WWW w oparciu o systemy CMS

Lip 11, 2008 przez

W dobie bardzo szybkiego rozwoju internetu wykorzystanie sieci do promocji towarów i usług oferowanych przez działające na rynku podmioty gospodarcze nabiera szczególnego znaczenia. Najczęściej firmy korzystają z pomocy wyspecjalizowanych agencji interaktywnych, których usługi to: platformy CMS i e-learning, pozycjonowanie, optymalizacja stron a przede wszystkim tworzenie i projektowanie stron WWW. Stworzenie dobrej i funkcjonalnej witryny internetowej nie jest zadaniem łatwym.

Proces projektowania wymaga udziału najczęściej zespołu kilku osób, które pracują nad różnymi elementami: grafiką, animacjami Flash, kodem HTML/XHTML, oprogramowaniem, bazami danych, pozycjonowaniem. Końcowym etapem prac jest opracowanie przez Klienta na bazie udzielonych wskazówek zawartości merytorycznej. Dopiero zgranie kilku elementów tj. profesjonalnego projektu, dobrze dobranych narządzi programistycznych, dobrej treści i wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania najpopularniejszych systemów wyszukiwawczych może spowodować, że serwis spełni swoje funkcje promocyjne. Na potrzeby tworzonych stron WWW wykorzystywane są autorskie lub ogólnodostępne systemy klasy CMS (Content Management System), które pozwalają Klientom na swobodne zarządzanie serwisem WWW bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Strony internetowe w obrębie witryny WWW dodaje się za pomocą wygodnych w obsłudze narzędzi. Dobre oprogramowanie CMS może być uzupełnione w razie potrzeby o specjalistyczne moduły: moderowane fora dyskusyjne, chatroomy, katalogi produktów, moduły wymiany danych z innymi systemami, Learning Management System (LMS) oraz aplikacje dedykowane tworzone pod kątem konkretnych potrzeb Klienta. Czym kierować się przy wyborze agencji interaktywnej? Przede wszystkim nie wyłącznie cena usługi. Warto przyjrzeć się doświadczeniu firmy, wykonanym dotychczas projektom, funkcjonalności i elastyczności oferowanych rozwiązań, sposobie licencjonowania. Takie informacje powinny być dostępne na stronie internetowej agencji ewentualnie udostępnione po wysłaniu zapytania ofertowego na drodze korespondencji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)