Projekt farmy wiatrowej w Tychowie

Kwi 12, 2008 przez

Obecny potencjał produkcyjny energii z wiatru w Polsce oceniany jest na ok. 230 MW. Bank liczy na to, że inwestycja ustanowi w Polsce obowiązujący standard z punktu widzenia oceny wpływu farm wiatrowych na środowisko naturalne i zasad informowania opinii o tego rodzaju projektach elektrotechniki.
Planowaną inwestycję pod kątem oddziaływania na środowisko naturalne (m.in. życie ptaków) badał niezależny, międzynarodowy konsultant pod kątem zgodności z unijnym programem Natura 2000.
Realizator projektu – firma Global Renewable Power International (Global RPI) – w okresie trzech lat został zobowiązany do przedstawiania władzom polskim raportu o wpływie turbin na środowisko (dwa razy w roku). Osobny, doroczny raport o wpływie turbin na życie ptactwa i o ewentualnych trudnościach technicznych odnotowanych przy tego typu maszynach elektrycznych, ma otrzymywać EBOR.
W ramach Global RPI działają na równych prawach hiszpańska Minicentrales SA oraz austriacka Hydrocontracting GmbH. Obie firmy realizują projekty z branż elektrotechnika i automatyka generowania energii z wody i wiatru m.in. w Chorwacji i Chile. Ich partnerem w Polsce jest firma developerska Windpol.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!