Program do analizy domen

Sie 17, 2010 przez

Program SEOeXdomain jest to narzędzie przygotowany dla sprawdzania adresów internetowych, choć nie tylko, lecz opiszę to w dalszej części tekstu. Nie planuję teraz przedstawiać całego programu i wypisywać jego funkcji, gdyż prawdopodobnie większość można odszukać na stronach wydawcy. Jaka jest w takim razie moja opinia na temat eXdomain? Z jednej strony lepiej byłoby uznać, że program jest całkowicie do bani. W wyniku czego mniej specjalistów by się nim zauroczyła, a co warto napisać w jego przypadku czym mniejsza ilość myślących i świadomych posiadaczy eXdomain to przypuszczalnie korzystniej. Z przeciwnej zaś strony wiem że to całkowite oszustwo, albowiem program chodzi rzeczywiście sprawnie. Po co napisałem o “myślących i poinformowanych” specjalistach? Bowiem w przypadku dowolnego skryptu klientem musi zostać persona z wystarczającą orientacją i podejściem aby owocnie go używać. Nie wystarczy tylko wgranie, włączenie i wybranie klawisza start, po czym wybieranie samych wartościowych, bardzo starych nazw internetowych. Jeżeli szukasz takiego produktu to eXdomain stanowczo nie jest dedykowany dla Ciebie.

Aczkolwiek przy pewnej kwalifikacji można świetnie zastosować tę aplikację do znajdowania wygasłych już lub wygasających nazw internetowych, które spełniają wybrane przez nas parametry. I tu ostatecznie przechodzimy do esencji. Są osoby, które dzięki eXdomain kupują wyjątkowo dawno temu zarejestrowane nazwy internetowe z masą odnośników z innych stron i wykorzystują te adresy do rozbudowania swojego zaplecza. Są tacy, którzy tworzą na nich zwykłe blogi internetowe, których zastosowanie nijak nie nawiązuje do SEO. Jeszcze inni mają całkowicie w poważaniu datę rejestracji domeny i jej historię, a nadrzędnym kryterium doboru staje się suma za indeksowanych przez wyszukiwarki stron. Bywają i takie osoby, dla których ważnym będzie jedynie Google PageRank adresu i od razu po jej zarejestrowaniu bądź po krótki czasie (gdy nazwa otrzyma PR) sprzedają ją na allegro bądź alternatywnej metody sprzedaży zyskując nie rzadko dobre kwoty. Możliwości zastosowania adresów zakupionych dzięki eXdomain dałoby się wykazać znacznie bardzo dużo.

Oprogramowanie SEOJakim sposobem więc możemy zarobić korzystając z tego narzędzia? Pewne scenariusze podałem już wcześniej, aczkolwiek bez żadnych kwot, bowiem nie jest to aukcja allegro, w, którym zobaczysz ile zyskasz zamawiając przykładowy serwis internetowy lub domenę. Posilę się dwoma przykładami pochodzącymi od użytkowników, co eXdomain zamówili, a przechwycone domeny używają w całkowicie różnych celach:
1. W tym przypadku adresy lecą na sprzedaż. Rejestrowane są w promocji za kilka złotych bądź w cenie podstawowej w OVH po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, po czym trwa oczekiwanie na odnowienie lub aktualizację Google PR. Następnie domeny są odsprzedawane, a bardzo stare sztuki z PageRank 3, 4 lub 5 można bardzo dobrze odsprzedać. Użytkownik z prezentowanego scenariusza sprzedał swoją, bodajże, pierwszą znalezioną dzięki eXdomain domenę z zyskiem pokrywającym cenę aplikacji. Dalsze domeny to już czysty zysk. Jest to chyba dobry rezultat, prawda?
2. W kolejnym scenariuszu domeny są kupowane pod SWL, czyli liczy się głównie wartość znajdujących się w indeksie podstron. W aplikacji eXdomain można ustawić odpowiednie kryteria umożliwiające ujawnienie jedynie adresów dostępnych, których Google site i Yahoo! site spełnia określone wartości. Następnie osoba ta zamawia takie adresy, wrzuca na nie swoje strony, po czym zgłasza do SWL a następnie czerpie z nich pewne ilości punktów nadających się do swojego zastosowania bądź na handel. Jak dużo można na tym zyskać? W scenariuszu, jaki ja tutaj prezentuję jest to wielokrotność ceny programu eXdomain co miesiąc.

Program można wykorzystać również do analizowania serwisów internetowych, nie tylko adresów. Posiadając grupę wielu, dziesiątek, kilkuset czy nawet wielu tysięcy stron do sprawdzenia wystarczy wkleić ją do eXdomain i wybrać interesujące nas parametry do sprawdzenia. Wiadomo, że w tym przypadku nie będzie interesować nas dostępność domeny czy też informacja o zamówieniu opcji lub jej braku, lecz ilość znajdujących się w indeksie podstron w Google bądź AltaVista czy liczba odnośników prowadzących do domeny za indeksowanych przez Yahoo! zdecydowanie może okazać się przydatna.

Rozpoczynając pisanie tego opisu miałem w planach przybliżenie także metod konfiguracji i użytkowania aplikacji, jednak musi to niestety stanowić temat kolejnego wpisu. Przyznam również już teraz, że nie wszystko w eXdomain umiem użyć i nie z każdych jego funkcji korzystam. Nie wiem przykładowo po co jest i jak użyć śledzenia domen. Nie interesowałem się tym, ponieważ ta funkcja nie jest mi potrzebna. Po co oczekiwać na wygaśnięcie jakiejś tam domeny lepiej od ręki zarejestrować inną, a przy umiejętnym pracowaniu z eXdomain nie stanowi to problemu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!