Progi przy drzwiach zewnętrznych

Sty 17, 2011 przez

portaDrzwi powinny być szczelne, dlatego przestrzeń między drzwiami a podłogą czy ścianą nie powinna być zbyt duża. Dodatkowo przez takie szpary wpada nie tylko powietrze, ale również światło z innych pomieszczeń. Musimy więc podjąć decyzję, czy montować pod drzwiami progi.

Przy drzwiach wejściowych progi są niemal zawsze. Stanowią dodatkową izolację, dzięki czemu unikamy wpadania zimnego powietrza i przeciągów. Montując drzwi zewnętrzne nie powinno się więc z progów rezygnować. Wystarczy dopasować je tak, by nie utrudniały otwierania i zamykania drzwi, ani nie powodowały zbyt częstych potknięć przy wchodzeniu do środka. Progi zwykle są drewniane. Ich staranny montaż jest bardzo ważny, w przeciwnym razie próg zacznie się obluzowywać, a w końcu może po prostu odpaść.

W mieszkaniu czy w domu coraz częściej rezygnuje się z montażu progów. Drzwi wewnętrzne zwykle sięgają samej ziemi, z niewielką tylko przerwą między obiema płaszczyznami. Drzwi nie mogą zbyt ściśle łączyć się z podłogą, bo wtedy będą się pojawiały problemy z otwieraniem naszych drzwi dre, a co za tym idzie, również z rysowaniem podłogi. Zamiast progów przy drzwiach stosuje się tylko delikatnie wystające ponad powierzchnię podłogi listwy, które zaznaczają koniec danej przestrzeni. Z progów rezygnuje się także ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy mamy małe dzieci, które często biegają po całym domu, a wtedy łatwo mogą się o taki wystający próg potknąć. Jeśli zaś drzwi bez progów nie zapewniają nam wystarczającej izolacji, możemy pod drzwi podkładać specjalne wałki z materiału.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!