Prawdziwy Pokerzysta

Sty 3, 2011 przez

W pokera grają zarówno osoby początkujące jak i pokerzyści z wieloletnim doświadczeniem. Z pewnością nie raz taki początkujący pokerzysta zastanawiał się nad tym co jest potrzebne by można było uznać siebie za dobrego pokerzystę. Jednym z błędów jaki często popełniany związany jest z ocenianiem swojej gry tylko i wyłącznie przez pryzmat wyników. Ocenianie to jest również często dokonywane w krótkim okresie czasu. Ponadto nie powinniśmy dać zwieść się pozorom.


Poker jest grą w której bardzo często o wygranej decydować będzie szczęście. Tutaj istnieje czynnik losowy. Może więc być tak, że nawet i osoba początkująca, nie doświadczony pokerzysta będzie miał okres kiedy będzie wygrywał nawet z najlepszymi duże sumy pieniędzy. W artykule tym chcemy w takiej sytuacji zwrócić uwagę na te umiejętności, które z pewnością są najbardziej posiadane jeśli chcemy być dobrymi pokerzystami. Na pierwszym miejscu pojawia się dyscyplina. Związana jest ona z dyscypliną gry oraz wyboru kart. Te dwa elementy są podstawą. Dyscyplina jednak nie powinna dotyczyć tylko i wyłącznie dobrego wyboru kart. Sami również powinniśmy wiedzieć to kiedy musimy skończyć grę. Najczęściej czujemy to, ze źle gramy i nie jesteśmy w stanie wygrać. Wtedy nie powinniśmy wchodzi dalej w grę tylko zdecydować się na strategię pas, czyli zakończenie. Jest to dla nas najlepsze rozwiązanie, bo w ten sposób nie będziemy tracić znacznie większej ilości żetonów. Bardzo pomocna w grze w pokerze bywa psychologia. Każdy gracz w pokera swoją uwagę również mocno skupia na przeciwnikach.

Dobry pokerzysta będzie starał się cały czas analizować podejmowane przez przeciwników decyzje. Ponadto dobry pokerzysta w trakcie gry w pokera powinien zadawać sobie różne pytania. Do takich najważniejszych zalicza się: jaką kartę ma przeciwnik, co on myśli o mojej karcie, za jakiego gracza mnie uważa. Zadawanie tych pytań jest bardzo ważne. Dobrym graczem pokerowym jest też osoba która znać będzie podstawowe prawdopodobieństwa wystąpienia pewnych zdarzeń podczas rozgrywki pokerowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.3/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Prawdziwy Pokerzysta, 7.3 out of 10 based on 15 ratings

Podobne

Podziel się!