Pozycjonowanie czyli chcę być 1 w ciągu dwóch tygodni – mity i rzeczywistość

Maj 14, 2008 przez

Firmy opierające swoja działalność o internet coraz częściej zwracają się ku pozycjonowaniu własnych stron www jako formy promocji. Świadomość potęgi wyszukiwarek nastąpiła wraz z dominacją google . Od kiedy na większości komputerów stroną startową jest właśnie formularz tej wyszukiwarki szefowie od marketingu zaczynają korzysta z usług firm pozycjonerskich. Nawet najpotężniejsze korporację wiedzą, że obecność w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania to nowi potencjalni klienci. Coraz częściej firmy lokalne rozpoczynające działalność w internecie myślą na starcie o ekspansji poza rynek lokalny. Wzrasta również świadomość samych internautów. O ile kiedyś zwracano uwagę na pojedyncze słowa kluczowe obecnie użytkownicy internetu wpisują coraz bardziej rozbudowane frazy, które mają zapewnić większą precyzję wyszukiwania. Tworzenie stron internetowych Konin to fraza rozbudowana i raczej niszowa, ale użytkownik, który ją wpisuje poszukuje właśnie tej usługi i w tym określonym obszarze.

Podobnie ma się rzecz z frazą Pozycjonowanie Konin. Coraz częściej poszukujemy firm z najbliższego otoczenia. Kontakt bezpośredni ze zleceniobiorcą jest nadal w cenie i daje poczucie bezpieczeństwa realizacji usług. Nawet najlepiej zabezpieczony formularz na www nie zastąpi widoku człowieka. Powróćmy do firm rozpoczynających działalność w sieci. Zwykle właściciele pragną 1 miejsca dla ich strony na wieczność w przeciągu dwóch tygodni. Tymczasem pozycjonowanie jest procesem długoterminowym, inwestycją, która potrafi się zwrócić wielokrotnie w postaci nowych klientów, nowych zleceń, nowych umów, zysków. Należy jednak pamiętać , że jak w przypadku każdej rozsądnej inwestycji właściciel strony www musi uzbroić się w cierpliwość. Trudno jest wytłumaczyć nowym właścicielom stron www, że witryna konkurencji działa w internecie od wielu lat, jest odpowiednio zoptymalizowana, na bieżąco aktualizowana, posiada wielu partnerów, którzy użyczają jej linki na własnych stronach, lub od kilku miesięcy opiekuje się nią firma SEO, która dba o redagowanie ofert, pozyskanie nowych linków itp.

Wprawdzie istnieje możliwość szybkiego wywindowania strony www na wysokie pozycje, ale jak twierdzi wielu specjalistów SEO takie działanie może skończyć się dla witryny tragicznie. Reasumując pozycjonowanie, obok marketingu w wyszukiwarkach, marketingu wirtualnego to przyszłość promocji usług. Właścicielom stron www pozostaje życzyć cierpliwości i wysokich pozycji, natomiast profesjonalnym firmom SEO daru przekonywania, że inwestycja (coraz częściej pokaźna i długoterminowa w przypadku trudnych fraz) w pozycjonowanie przełoży się na realne wyniki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)