Poszczególne gry hazardowe i rozrywka z nimi związana

Sie 2, 2010 przez

Pomimo tego, że z hazardem mamy do czynienia już od najstarszych cywilizacji, kiedy to generalnie grano w na przykład kości o niewolników to mimo wszystko hazard przeżył swój progres w następnych okresach ludzkości. W krajach zachodnich dopiero lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku wytyczyły prawdziwy progres gier hazardowych i udowodniły,że jest to dziedzina, która rzeczywiście może zapewnić sporo korzyści. W zasadzie od lat 70 XX w. zaczęto upowszechniać gry hazardowe jako bardzo ważny aspekt rozrywkowy.

Famie gier hazardowych przysporzyła w w głównej mierze ruletka oraz poker. Pomimo tego, że gry hazardowe występują w stanowczo większych ilościach to mimo wszystko te dwie stanowią swoistą podstawę dzisiejszego hazardu. O wygranych w grach hazardowych decydują okoliczności losowe, umiejętności i tak zwane szczęście. Wszystkie gry liczbowe, loterie, gry w karty, gry w kości i większość innych koncentrują się właśnie na powyżej wspomnianych uwarunkowaniach losowych i na tak zwanym szczęściu. Bez nich raczej nie można być wygranym.

Hazard jest świetnym źródłem dochodów dla państw w których jest on wdrażany. Już sam fakt tego, że w 2009 r. przychody z działalności kasyn mają przewyższyć 100 miliardów dolarów świadczy o tym jak nader dochodowym jest on biznesem. Zdecydowanie prawdziwym monopolistom w tej dziedzinie jest USA. Państwo to znajduje się na pierwszym miejscu w kwestii zarobków wypływających właśnie z gier hazardowych. Na drugim miejscu w rankingach realizowania gier hazardowych jest Europa, gdzie Francja, Niemcy , a także Wielka Brytania wydają najwięcej pieniędzy na gry tego typu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!