Popularne podzespoły elektroniczne

Lip 10, 2008 przez

Charakterystyczny dla dwudziestego pierwszego wieku jest fakt, że wkoło nas mamy setki przedmiotów, które służą nam, choć niekiedy kompletnie nie wiemy w jaki sposób one funkcjonują, ani z czego są zbudowane. Orientację w zasadach działania dzisiejszych elementów elektronicznych mają jedynie ludzie odpowiednio wykształceni i fascynaci.

Dlatego poniżej opiszę garść haseł, dzięki którym będziemy mogli zapoznać wybrane części elektroniczne jakich używa się przy konstruowaniu większości popularnych urządzeń elektronicznych:
Tranzystor – to składający się z trzech elektrod przyrząd, służący do natężania sygnału elektrycznego. Ze względu na ich właściwości wzmacniające, tranzystory posiadają mnogie zastosowania. Są np. wykorzystywane do konstrukcji różnego typu wzmacniaczy (np. różnicowych) i układów elektronicznych, np. źródła prądowe.
Rezonatory kwarcowe – są to przyrządy elektroniczne, który mają stabilizować częstotliwości drgań oscylatorów elektronicznych. Częstotliwości pracy tego typu rezonatorów zamykają się w przedziale od kilkudziesięciu kiloherców do kilkudziesięciu megaherców.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)