Pomysły na odchudzanie

Mar 15, 2008 przez

Nie każdy dobrze pojmuje reguły, które tworzą proces taki jak skuteczne odchudzanie. Wiele z nich powinno być zastosowanych, w przeciwnym razie wszystkie założenia pójdą do kosza. Wiele rzeczy wpływa na powodzenie diety. Jedne mają wpływ na szybkość procesu, inne na jakość zachodzących zmian. Błędne wyobrażenie tego na pozór funkcjonowaniu procesu, może prowadzić do poważnych komplikacji, a przez to zupełnie odwrotnych efektów niż te pożądane. Często obserwowanymi przypadkami prowadzonych diet jest nadmierne wychudzenie organizmu, co w następnych fazach może prowadzić do osłabienia organizmu, a także do ciężkich chorób jak ogólnie znana anoreksja.
Pierwszą i najważniejszą regułą właściwego odchudzania jest jego długi okres. Odchudzanie to z definicji proces biologiczny polegający na zmianie nawyków żywienia definiowanej jako transportowanie do organizmu zmniejszonej liczby kalorii, a oraz utrzymaniu dyscypliny żywienia idącej do zmniejszeniu masy ciała. Należy pojąć, że ograniczenie dobowej dawki związków odżywczych do których przez długie lata przyzwyczajaliśmy organizm, będzie wywoływało w nim zmiany, na które może być niegotowy. Pożądane zredukowanie ilości kilogramów to w granicach 2-3 kg na miesiąc.
Następna zasada właściwego odchudzania leży w ludzkiej psychice i jest tak samo ważna jak poprzednia. To konsekwencja razem z motywacją, prowadząca do wielu wyrzeczeń. Mając świadomość, że dieta odchudzająca powinna być prowadzona w długim okresie łatwo wywnioskować, że przez cały ten okres będziemy podatni na wiele, które własnoręcznie sobie zafundujemy. Może to przypominać rezygnację z nałogu palenia papierosów. Zawsze można w prosty sposób wrócić do początku, pozostaje tylko zapalić. Oczywistością jest, że niekonsekwencja nie powinna nam umożliwiać wciąganie nosem dymu tytoniowego czy skosztowanie chociaż okruszków ciastka. W pewnym ujęciu dieta polega więc na zmianie sposobu żywienia i umocnieniu jej zasad we w naszej psychice. Po pewnym czasie początkowa dieta, poświęcenia, będą naszymi przyzwyczajeniami żywieniowymi. To prosta metoda do tego, aby zdrowo się odżywiać i nie mieć problemów z wagą.
Pożądane jest ustalenie sobie celu i konieczne do niego zmierzanie. Ogólnie znany jest fakt, że zupełnie różnie postrzega się rzeczy z perspektywy czasu. Wyrzeczenia wydające się na starcie wielkimi i trudnymi, pod koniec będą wydawały się nie tak ciężkie do zrealizowania. Dostrzegalne rezultaty to katalizator dla dalszego działania . Przekonują nas, że realizujemy założenia właściwie, są motorem motywacyjnym i wpływają na wielkie zadowolenie z własnego samozaparcia. Do tego jednak długa droga przed większością osób zakładających zbijanie wagi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!