Pomysłowość w branży GSM

Lut 20, 2011 przez

Inżynierowie odpowiedzialni za eksperyment zwany Internetem, czy projektanci pierwszych podzespołów komputerowych, musieli wykazać się nie lada ciekawością świata, specjalistyczną wiedzą, ale przede wszystkim pomysłowością, w drodze do swoich odkryć. Wszystko dlatego, że Informatyka, inżynieria komputerowa, cybernetyka, programowanie, robotyka czy inne pokrewne nowoczesnym technologiom dziedziny, są na tyle nowoczesnymi i niezbadanymi jeszcze naukami, że właściwie każde prowadzone badania są na swój sposób pierwsze i odkrywcze.


Dlatego im bardziej pomysłową uda się zebrać ekipę w laboratorium, tym większe są szanse na stworzenie aplikacji na telefony, nowego telefonu, czy zaprojektowanie przebojowego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne. A wiadomo, że odkrycie innowacyjnego produktu w którejś z tych dziedzin gwarantuje nie tylko przetrwanie na rynku, ale wręcz uprzywilejowuje w taki sposób, że łatwo zapanować nad rynkiem kontynuując dobrą passę swojego pierwszego dziecka. Tak było chociażby z Google, które pojawiło się na rynku razem z przebojową wyszukiwarką internetową, która w błyskawicznym tempie podbiła serca niemal wszystkich internautów. Pomysłowość pozwoliła też na sukces wielu sieciom GSM, które zdecydowały się pójść za ciosem i fundusze zyskane na niebywałym tempie przybywających klientów wydały na unowocześniania i kolejne innowacje. Dzięki temu bardziej rozwinięte korporacje stworzyły m.in. bardzo dochodowy system przesyłania danych pakietowych na telefony GSM przy pomocy infrastruktury GSM.

Dzięki temu możliwe stało się pełniejsze korzystanie z nowoczesnych telefonów i łączenie się przy ich pomocy z bardzo szybkim Internetem. W metropoliach najnowocześniejsze standardy LTE i HSDPA gwarantują niekiedy kilkumegabajtowe połączenie z Siecią. Niestety, problemem dla wielu klientów operatorów jest wysoka cena za takie usługi. Niekiedy problemem jest też zasięg, ale można powiedzieć śmiało, że rozwój mobilnego Internetu jest nieunikniony i widoczny jak na dłoni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.1/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Pomysłowość w branży GSM, 7.1 out of 10 based on 14 ratings

Podobne

Podziel się!