Polecamy nocleg w Zakopanem

Lis 13, 2007 przez

We wrześniu ruszyliśmy w podróż z żoną i naszym maluszkiem do wspaniałej miejscowości Zakopane. Była to nasza wspólna długo oczekiwana wycieczka ponieważ po raz pierwszy pojechaliśmy na wakacje z naszym maluszkiem.
Droga stosunkowo daleka, bo przez cały kraj, od morza aż po Tatry, trwało to prawie cały jasny dzień, z małymi, kilkoma przerwami na na siusiu i amciu, jednak z pewnością warto było.
Około godziny 21. dotarliśmy do celu Rezydencja BAMBI, gdzie czekały już dla nas wspaniałe apartamenty, zaksięgowane już w połowie wakacji. Było tak jak na stronie internetowej, a muszę dołożyć nawet, że jeszcze lepiej, urocza pani gospodarz, rodzinna atmosfera, i przyjaźnie dla rodzin z dziećmi (łóżeczko dla maluszka w pokoju, a za domem piaskownica dla dzieci). Z całą pewnością zarezerwowane przez nas noclegi w Zakopanem były bardzo udane.


Kolejnego dnia wspólne zwiedzanie zaczęliśmy jak każdy turysta od centrum Krupówek. To stały punkt programu mojej małżonki kocha tu spacerować po straganikach i robić godzinami zakupy. Kolejnego dnia udaliśmy się na Gubałówkę, oczywiście kolejką liniowo-terenową (14zł za osobę w dwie strony). Widoki były zachwycające, wspaniała panorama Tatr Wysokich, Zakopanego i okolic. Najbardziej urzekły nas szczyty nieco już ośnieżone.
Kolejne wspólne wycieczki to: przejażdżka bryczką na Morskie Oko (70zł dwie strony). Widok jaki można tam zastać chyba najcudowniejszy, przejażdżka rowerowa do Doliny Chochołowskiej (rowery można wypożyczyć na miejscu, także przystosowane do przewożenia maluchów 3zł pół godziny), przejażdżką bryczką w Kościeliską (200zł w dwie strony) i codzienne przejażdżki samochodem po Zakopanem i wzdłuż Tatr (5,5 ON na 100km).
Przepiękne panoramy Tatr, magia Krupówek, góralska atmosfera, drogie nieruchomości: grunty z widokiem na góry (i zawrotne ceny sięgające 700zł za m2), domy z bali, komfortowe hotele w Zakopanem (od 50 do 300zł za dobę), małe i przytulne domki – zachwyciły nas chyba najbardziej.
Po meczących wycieczkach spragnionym polecamy OWCZARNIĘ przy Krupówkach: przy góralskiej muzyce i zze wspaniałym i sytym jadłem (80zł danie dla 2 osób). Zapach wina grzanego podawanego w tutejszej karczmie pozostanie nam na długo.
Polecam każdemu Zakopane, ze względu na wyjątkowy klimat, wspaniałe atrakcje i widoki. Muszę niestety powiedzieć, że nie jest tutaj tanio, samo parkowanie wyniesie 3,50 zł za godzinę! koło Krupówek. Jednak nie udajemy się na wczasy w tym celu, by liczyć pieniądze, tylko relaksować się i zapomnieć o wszystkim, nad czym zastanawia się na co dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!