Poker – ciekawostki

Mar 10, 2011 przez

Gra znana wszystkim – i młodym i starszym, kobietom i mężczyznom to bez wątpienia poker. Jest to najbardziej popularna gra karciana. Chyba wszyscy znamy jej zasady, pomimo iż nie każdy z nas gra w kasynie, nie każdy z nas kocha hazard. Gra w pokera jest grą niezwykle fascynującą a w dodatku łatwą. Nie musimy poświęcić zbyt wiele czasu, by nauczyć się zasad gry w pokera. Oczywiście wykwintni i doświadczeni gracze grający w pokera na pieniądze, w kasynach mają określone zasady gry, dokładnie znają wszelakie układy w tej grze, triki i możliwości, które przybliżają gracza do głównej wygranej.


W grze w pokera przypadek odgrywa wielką role, jednak liczą się także i nasze umiejętności, wiedza gracza, umiejętności blefowania. Każdy gracz grający w pokera na pieniądze musi nauczyć się tego, jak zachowywać się przy stole, musi także nauczyć się obserwować innych graczy i poprzez ich miny, gesty, zachowanie nauczyć się oceniać, jakie mają karty. Nasze zachowanie mówi o nas bardzo wiele. Doświadczony i spostrzegawczy gracz będzie potrafił ocenić sytuację, ale także i szanse swojej wygranej na podstawie obserwacji innych graczy, którzy siedzą przy stole. Dlatego też w pokerze tak istotne jest to, by nauczyć się tego, jak nie pokazywać swoich emocji, jak nie wyrażać swoich odczuć a przy okazji, jak blefować innych graczy. Takie umiejętności zwiększają nasze szanse na zwycięstwo. Zadanie gracza jest ułożenie jak najwyższego układu kart, jak najwyżej punktowanego. A możliwości jest wiele. Najwyżej punktowany jest oczywiście poker.

Poker jest układem kart składających się z asa, króla, damy, waleta i dziesiątki w jednym kolorze, na przykład kier. Jeżeli mamy pokera w kolorze kier mamy również pewność, że główna wygrana należy do nas – posiadamy bowiem najsilniejszy z możliwych układ kart. Żaden z pozostałych graczy nie jest w stanie nas pokonać a nawet dorównać nam. Talia kart składa się bowiem z 52 kart – jest w niej tylko jedna figura w określonym kolorze. Nie ma więc możliwości, by inny gracz ułożył tak jak my pokera kier.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 8.1/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Poker - ciekawostki, 8.1 out of 10 based on 13 ratings

Podobne

Podziel się!