Podstawy pozycjonowania

Kwi 5, 2011 przez

SEO, czyli inaczej Search Engine Positioning – pozycjonowanie polega na umieszczeniu strony na wysokich pozycjach wśród wyników wyświetlanych przez wyszukiwarki, dla najpopularniejszych słów kluczowych. Dobór słów kluczowych to bardzo ważny etap podczas pozycjonowania. Konieczne jest nie tylko odpowiednie dobranie słów kluczowych, ale bardzo ważne jest to by te słowa kluczowe związane były z tematyką.


Jest to podstawa podczas pozycjonowania. Każdy z nas z pewnością poszukuje informacji poprzez wpisywanie odpowiednich słów kluczowych do wyszukiwarki. Dlatego bardzo ważne jest by uzyskać odpowiednią pozycję na wybrane słowa kluczowe. Jak więc widać wyszukiwarki internetowe odgrywają tutaj bardzo ważną kwestię. Należy jednak wiedzieć, że wyróżnić można kilka wyszukiwarek, jednak z pewnością pozycjonowanie rozpoczynamy od wyszukiwarki najpopularniejszej jaką jest Google. Jednak każda z tych wyszukiwarek stosuje różne metody oceny witryny oraz algorytmy za pomocą których są te strony oceniane. Możemy jednak wyróżnić trzy elementy, które brane są pod uwagę we wszystkich wyszukiwarkach. Chodzi tutaj mianowicie o popularność danej strony, jej zawartość i budowę, oraz o link popularity. Jeśli chodzi o zawartość strony, to głównie chodzi tutaj o teksty jakie znajdują się na stronie. Warto jest pisać artykuły, w których znajdować będą się najpopularniejsze słowa kluczowe. Należy jednak wiedzieć o tym, że bardzo ważne jest nie tylko samo pisanie tych tekstów, ale przede wszystkim by ten tekst pisany był zrozumiałym językiem. Popularność strony zależy od liczby wejść na stronie. Nie wystarczające jest wysłanie adresu strony do wszystkich swoich znajomych, ale warto zdobywać linki na innych stronach o podobnej tematyce. Budowa strony odgrywa również znaczącą rolę. Każda strona kierowana jest do określonej grupy docelowej.

Strona ta musi być przyjazna i funkcjonalna. Ponadto klienci powinni bez problemu znaleźć interesujące go informacje lub produkty. Nawigacja strony, sposób poruszania się nie może być utrudniony. Spowodować w ten sposób możemy, że klienci nigdy więcej na naszą stronę nie zajrzą.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Podstawy pozycjonowania, 7.0 out of 10 based on 17 ratings

Podobne

Podziel się!