Podstawy dla uczestników biwaku

Lut 17, 2011 przez

Każdy uczestnik biwaków powinien być przygotowany na każdą ewentualność. Stąd też wyposażenie, które ma przy sobie winno być adekwatne do warunków w których będzie on spędzał czas. Odwiedzając sklep turystyczny w celu poszukiwania konkretnego wyposażenia na czas biwaku dobrze jest zacząć od wyposażenia, które wiąże się z piciem i jedzeniem. To właśnie te dwie czynności obok snu są najistotniejszym etapem każdej turystycznej wyprawy. Bez dobrego jedzenia oraz bez uzupełniania płynów nie ma szansy na przetrwanie trudnych warunków jakie w czasie biwakowania są czymś typowym. Zacznijmy od picia i związanych z nim termosów. Są one wykonywane ze stali nierdzewnej, dlatego też co do wytrzymałości można mieć sporo zastrzeżeń, ale za to wszelkie inne ich właściwości są na naprawdę wysokim poziomie. Ich głównym zadaniem jest oczywiście izolacja ciepła w gorących napojach. Termosy to takie wyposażenie, które wybiera się często w oparciu o markę, która jest dość istotnym wyznacznikiem jakości. Poza termosami należy zadbać również o inwestycję w kubki i naczynia turystyczne, które będą doskonałym uzupełnieniem naszego gastronomicznego wyposażenia.

Na biwak trzeba zabrać także odpowiedni śpiwór. Dylematem dzisiejszych turystów jest wybranie pomiędzy modelem syntetycznym, a modelem puchowym. Te pierwsze są atrakcyjne ze względu na duży stopień ochrony przed wilgocią wynikający z wypełnienia włóknami poliestrowymi, a te drugie zaś są atrakcyjne ze względu na dobrą kompresję i świetną izolację. Uczestnik biwaku sam powinien zdecydować, który produkt najbardziej będzie mu odpowiadał.

Dobrze jest zainwestować także w kijki do chodzenia, które usprawnią każdą pieszą wyprawę. Poza tym pozwalają na utrzymanie ciała w prawidłowej postawie oraz na odciążenie nieco nóg na rzecz rąk, które w czasie marszu z kijkami również pracują. Biwaki wymagają często przejścia dużych dystansów, dlatego dobrze jest w takie coś zainwestować, ponieważ ułatwi to bardzo przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Inwestycja w śpiwór, namiot, karimatę i wszystko co podczas biwaku jest potrzebne może nieco kosztować, ale jest przydatna i spełnia swoje zadanie należycie. Doświadczeni uczestnicy biwaków wiedzą, że trzeba czasem nieco pieniędzy poświęcić, ale wiedzą także, że jest to inwestycja nader słuszna.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)