Podróże autobusowe

Sie 11, 2010 przez

Dla wielu osób podróże autobusowe są wielką udręką, szczególnie gdy wiąże się to z chorobą lokomocyjną. Jednak nie wszyscy unikają przejazdów autobusem, niektórzy uwielbiają autobusy, zwłaszcza te na trasach dalekobieżnych, gdzie w ciągu nocy można przejechać przez Polskę i rano być w miejscu docelowym. Wiele osób, które obawia się podróży pociągiem ze względu na większe ryzyko kradzieży, napaści itp. decyduje się na autobus jako bezpieczniejszy środek komunikacyjny. Podróże nocą są wygodniejsze z tego względu, że większość trasy można przespać, a w ciągu dnia jest to znacząco utrudnione ze względu na zbyt wysokie temperatury (w sezonie letnim).
Trasy autobusowe w Polsce są na tyle rozbudowane, że dzisiaj, a zwłaszcza w sezonie letnim możliwe jest dotarcie w najodleglejszy zakątek kraju wyruszając z miasta średniej wielkości. Każdego dnia z Pomorza Zachodniego odjeżdżają autobusy do Zakopanego i odwrotnie. Bilety autobusowe są nieco droższe niż pociągowe, ale nie odstrasza to wielbicieli podróży autobusowych. Przewoźnicy na ogół oferują zniżki dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów, a także okresowe promocje na najpopularniejszych trasach.
Jeżeli chcemy zaoszczędzić na biletach podczas podróży wakacyjnej, to zdecydowanie dużą oszczędnością będzie podróż autobusem, a nie samolotem. Tanie wczasy również mogą być atrakcyjne i pełne wrażeń. Jednakże dla wielu osób, to właśnie oszczędność czasu jest priorytetem i dla nich zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest samolot. Z kolei osoby będące w stanie spędzić dwadzieścia kilka godzin w autobusie bez większego problemu – powinny korzystać z tej możliwości i zdecydować się na podróż drogą naziemną.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!