Podróże autobusowe, cz.2

Sie 11, 2010 przez

Decydując się na daleką podróż autobusową, na wakacje – powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zacząć od zabezpieczenia naszego bagażu głównego i podręcznego. Należy mieć go przez cały czas w zasięgu wzroku, tak aby w dowolnym momencie móc po niego sięgnąć i skontrolować czy jest odpowiednio zabezpieczony przed ewentualną kradzieżą.
Równie ważny jest bagaż podręczny, w którym z reguły znajduje się portfel, dokumenty, telefon komórkowy, aparat fotograficzny i inne cenne przedmioty. Utrata tych wszystkich rzeczy w podróży sprawiłaby nam wiele kłopotów i raczej nie odpoczęlibyśmy podczas takich wakacji więc należy mieć bagaż podręczny cały czas ze sobą, poza zasięgiem wzroku innych osób.
Jeżeli podróżujemy nocą i w trakcie tej podróży przesiadamy się do innego autobusu, warto znać dokładnie rozkład ich jazdy tak, aby nie czekać zbyt długo na opustoszałym przystanku. Nie należy rozmawiać przez telefon komórkowy w miejscu, gdzie istnieje duże ryzyko jego kradzieży, ponieważ tracąc jedyną możliwość kontaktu ze światem narażamy się na olbrzymie niebezpieczeństwo. Wówczas wczasy z pewnością nie będą należeć do udanych, gdy utracimy tak cenny sprzęt.
Poruszając się autobusami w obcym kraju warto wcześniej zapoznać się z cennikiem opłat, ponieważ może się okazać, że opatrznie zrozumieliśmy ceny biletów na przejazd i w przypadku kontroli na nic zdadzą się tłumaczenia, że dopiero co przyjechaliśmy, najprawdopodobniej dostaniemy mandat karny do zapłacenia za jazdę bez odpowiedniego biletu, a to raczej nie byłaby zbyt dobra wróżba na początek urlopu. Każdy kraj ma własną specyfikację dlatego bilety autobusowe znacząco różnią się ceną nawet w obrębie Unii Europejskiej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!